Aktualności

Nowoczesny stadion na Podkarpaciu

Kryta bieżnia, nowoczesne zaplecze socjalne i nowa trybuna, tak wygląda koncepcja architektoniczna rozbudowy stadionu lekkoatletycznego CWKS Resovia. Na inwestycję potrzebnych jest 15 mln zł, więc konieczne jest dofinansowanie z zewnątrz. W tej sprawie przedstawiciele Klubu spotkali się z marszałkiem województwa - Mirosławem Karapytą. Gdyby inwestycję udało się zrealizować Podkarpacie miałoby jeden z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w kraju.

W chwili obecnej szatnia i zaplecze sanitarne, z którego korzysta młodzież zaprzecza wszelkim zasadom higieny i kultury osobistej. Zawodnicy muszą przebierać się na trybunach, albo w autokarach, a po zawodach nie mają się nawet gdzie umyć” – tak w piśmie, które wręczył marszałkowi  napisał prezes Resovii, apelując jednocześnie o pomoc w rozbudowie stadionu.

Goście w rozmowie z marszałkiem przekonywali, że przebudowa stadionu pozwoli na organizowanie imprez przez cały rok. Poza tym Rzeszów mógłby wreszcie zasłynąć z organizacji zawodów lekkoatletycznych wyższej rangi. Ale do tego konieczna jest budowa pomieszczeń socjalnych i szatni zgodnych z normami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Na zlecenie CWKS Resovia opracowana została już koncepcja architektoniczna obiektu. W przygotowaniu jest dokumentacja budowlana. Projekt zakłada m.in. czteropasmową bieżnię przedstartową, siłownię, sześć dużych szatni, gabinety lekarskie, trenerskie i sędziowskie.

Wstępnie inwestycję wyceniono na 15 mln zł. Dla Klubu jest zbyt duża kwota. Resovia dysponuje bowiem tylko ¼ tych pieniędzy, które i tak już przeznaczyła na dokumentację i rozpoczęcie robót. Potrzebna jest pomoc z zewnątrz. Ku zadowoleniu przedstawicieli klubu marszałek Karapyta pozytywnie odniósł się do inwestycji.

- Rzeszów zasługuje na nowoczesny stadion lekkoatletyczny, który służyłby młodzieży z całego regionu. Obiecał również, że przedstawi tę sprawę na posiedzeniu zarządu województwa i będzie pomagał w realizacji inwestycji, która jest ważna dla Podkarpacia - argumentował marszałek. (ek)

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 02:12
...
...