Aktualności

"Piękna Wieś Podkarpacka" - wyróżnienie dla Straszęcina

W czwartek 29 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się podsumowanie konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka - Edycja 2012". W konkursie mogły wziąć udział miejscowości z terenu naszego województwa, które uczestniczyły w Pilotażowym Programie Odnowy Wsi Podkarpackiej.

Z Gminy Żyraków wspomniany program realizuje miejscowość Straszęcin, która została zgłoszona do konkursu Piękna Wieś Podkarpacia.

W podsumowaniu konkursu uczestniczył Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka oraz Lider Grupy Odnowy wsi Straszęcin Andrzej Wielgos.

Do ścisłego finału zostało zakwalifikowane 10 miejscowości. Pierwsze miejsce zdobyła miejscowość Chmielnik.

Straszęcin znalazł się wśród 9-ciu pozostałych, wyróżnionych miejscowości. Lider Grupy Odnowy Andrzej Wielgos odebrał okolicznościowy dyplom oraz sprzęt, który pozwoli mieszkańcom Straszęcina na utrzymanie ładu i porządku w tej miejscowości. W ramach wyróżnienia Straszęcin otrzymał m.in. kosiarkę spalinową, kosę spalinową, odkurzacz do liści oraz piłę motorową.


Zapraszamy do obejrzenia filmiku o Straszęcinie. Materiał został udostępniony przez Wójta Gminy Żyraków.

UG w Żyrakowie

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Ogniwko 2018
  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.
  • XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
  • Tylko Polska Piosenka z Januszem Radkiem


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Marzec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 14:52
...
...