Aktualności

5 złotych, 3 srebrne i brąz dla dębickiego UKŁF MORS. Zakończyły się Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie figurowym o Puchar Dębicy. Najstarszy uczestnik miał 66 lat.

W dniach 21 - 22 luty na lodowisku MOSiRu w Dębicy odbywały się Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie figurowym o Puchar Dębicy. Na lodowej tafli prezentowali się zawodnicy m. in. z Gdańska, Torunia, Oświęcimia, Łodzi, Cieszyna, Katowic, Krakowa, Krynicy - Zdroju oraz Dębicy. W ciągu dwóch dni ok. 150 zawodników. Podopieczni UKŁF Mors zdobyli 5 złotych medali i trzy srebrne i jeden brąz. Ogromne wrażenie wywarł występ 66-letniego Łodzianina Wojciecha Kudaja. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach wyczynowych i zawodach amatorskich.- Na łyżwach jeżdżę od 10 lat. Kiedyś jako dziecko miałem łyżwy przykręcane, potem była przerwa. Kolega dał mi kiedyś hokejówki i od tego się zaczęło. Potem ciągnęło mnie do figurówki i tak już zostało. Zachęcam tez najmłodszych do łyżew. Może rodzice poczynią kroki w tym kierunku, a może jakiś dziadek lub babcia. - Z humorem mówił Wojciech Kudaj, trenujący w Miejskim Klubie Łyżwiarskim w Łodzi pod opieką Jolanty Baryły.

Pan Wojciech zaznaczył, że prócz spełnienia i pasji, bardzo go cieszy, że może jeździć na łyżwach do muzyki z głośników, a takie zawody jak te weekendowe w Dębicy są na to najlepszą szansą.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych zawodów. Nasze zawodniczki zajęły wysokie miejsca. Na podium stanęły: Patrycja Bieszczad i Natalia Flak - debiutantki. Nikola Ciećkiewicz, Stefan Świstak, Beata Świstak, Julia Czerwiec i Justyna Dolczak oraz Patrycja Bieszczad i Natalia Flak - debiutantki, które rokują bardzo wysokimi osiągnięciami w przyszłości. - Mówił Łukasz Daros - trener UKŁF Mors Dębica, przyznając, że przygotowania do zawodów rozpoczęły się jeszcze latem, również dzięki sponsorom, Urzędowi Miasta i Pani Prezes UKŁF MORS - Katarzynie Żurek.

- Organizacja zawodów to szukanie sponsorów, a także zgłoszenie do Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego – organizacji zawodów. Później treningi. To ogromna zasługa trenerów Łukasza Darosa i Marysi Mordarskiej - Jankowskiej. Trenowali na lodzie codziennie od sierpnia. Bardzo się cieszymy z wyników i z tego, że umiejętności naszych podopiecznych z roku na rok rosną, co przekłada się na wyższe laury. - Mówiła Katarzyna Żurek - prezes UKŁF Mors Dębica

Pani Prezes zdradziła również, że dębiccy łyżwiarze nei będą odpoczywali zbyt długo. W marcu podopieczni UKŁF Mors wystąpią w Łodzi i być może jeszcze w Krakowie, co zależy od dostępności lodowiska przez miesiąc kwiecień.

Szykuje się również Rewia na lodzie z udziałem najmłodszych. To jesienią. Najprawdopodobniej będzie to Kopciuszek.Źródło: IW

Opracowanie: Hubert

Fot.: M. Helenniak

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • MUNDIALITO 2018
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 11:10
...
...