Aktualności

5 złotych, 3 srebrne i brąz dla dębickiego UKŁF MORS. Zakończyły się Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie figurowym o Puchar Dębicy. Najstarszy uczestnik miał 66 lat.

W dniach 21 - 22 luty na lodowisku MOSiRu w Dębicy odbywały się Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie figurowym o Puchar Dębicy. Na lodowej tafli prezentowali się zawodnicy m. in. z Gdańska, Torunia, Oświęcimia, Łodzi, Cieszyna, Katowic, Krakowa, Krynicy - Zdroju oraz Dębicy. W ciągu dwóch dni ok. 150 zawodników. Podopieczni UKŁF Mors zdobyli 5 złotych medali i trzy srebrne i jeden brąz. Ogromne wrażenie wywarł występ 66-letniego Łodzianina Wojciecha Kudaja. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach wyczynowych i zawodach amatorskich.- Na łyżwach jeżdżę od 10 lat. Kiedyś jako dziecko miałem łyżwy przykręcane, potem była przerwa. Kolega dał mi kiedyś hokejówki i od tego się zaczęło. Potem ciągnęło mnie do figurówki i tak już zostało. Zachęcam tez najmłodszych do łyżew. Może rodzice poczynią kroki w tym kierunku, a może jakiś dziadek lub babcia. - Z humorem mówił Wojciech Kudaj, trenujący w Miejskim Klubie Łyżwiarskim w Łodzi pod opieką Jolanty Baryły.

Pan Wojciech zaznaczył, że prócz spełnienia i pasji, bardzo go cieszy, że może jeździć na łyżwach do muzyki z głośników, a takie zawody jak te weekendowe w Dębicy są na to najlepszą szansą.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych zawodów. Nasze zawodniczki zajęły wysokie miejsca. Na podium stanęły: Patrycja Bieszczad i Natalia Flak - debiutantki. Nikola Ciećkiewicz, Stefan Świstak, Beata Świstak, Julia Czerwiec i Justyna Dolczak oraz Patrycja Bieszczad i Natalia Flak - debiutantki, które rokują bardzo wysokimi osiągnięciami w przyszłości. - Mówił Łukasz Daros - trener UKŁF Mors Dębica, przyznając, że przygotowania do zawodów rozpoczęły się jeszcze latem, również dzięki sponsorom, Urzędowi Miasta i Pani Prezes UKŁF MORS - Katarzynie Żurek.

- Organizacja zawodów to szukanie sponsorów, a także zgłoszenie do Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego – organizacji zawodów. Później treningi. To ogromna zasługa trenerów Łukasza Darosa i Marysi Mordarskiej - Jankowskiej. Trenowali na lodzie codziennie od sierpnia. Bardzo się cieszymy z wyników i z tego, że umiejętności naszych podopiecznych z roku na rok rosną, co przekłada się na wyższe laury. - Mówiła Katarzyna Żurek - prezes UKŁF Mors Dębica

Pani Prezes zdradziła również, że dębiccy łyżwiarze nei będą odpoczywali zbyt długo. W marcu podopieczni UKŁF Mors wystąpią w Łodzi i być może jeszcze w Krakowie, co zależy od dostępności lodowiska przez miesiąc kwiecień.

Szykuje się również Rewia na lodzie z udziałem najmłodszych. To jesienią. Najprawdopodobniej będzie to Kopciuszek.Źródło: IW

Opracowanie: Hubert

Fot.: M. Helenniak

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 04:16
...
...