Aktualności

Czy będzie schronisko w Dębicy? Komu szkoda kasy na bezdomne zwierzęta? Kto zostawił burmistrza na lodzie?2 mln zł. - to koszt budowy nowego schroniska wraz z hotelem dla bezdomnych zwierząt z terenu powiatu dębickiego. Koszt, który miał być pokryty przez gminy i, jeśli się uda, z środków z UE.POWIAT ZOSTAWIŁ MIASTO NA LODZIE

- Temat podjęcia pracy dla bezdomnych zwierząt był dyskutowany podczas ostatniego Konwentu wójtów i burmistrzów. Niestety ta kwota nie została przyjęta. - Mówił burmistrz.

Dla wójtów powiatu dębickiego - to za dużo kasy. Oznacza to, że o zapewnienie godnych warunków dla bezdomniaków musi w pojedynkę zadbać Miasto.DWA WYJŚCIA

Pod uwagę brane są dwa rozwiązania: Pierwsze to budowa nowego kompleksu na działce obok wodociągów. Aby powstało tam schronisko, potrzebna jest zgoda na budowę na terenie zalewowym i pieniądze (2 mln zł.) Drugim, tańszym i bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest remont i doposażenie obecnego przytuliska, znajdującego się przy ul. Kościuszki. (klatki, budy itp.)

Jeśli przeforsowane zostanie remont, do jego realizacji zostaną zaangażowane osoby z dębickiego CISu, który na co dzień zajmuje się pracami porządkowymi na ternie miasta.

- Jesteśmy po wstępnych rozmowach z władzami miasta na ten temat. - Mówiła Monika Skowron - kierownik CISu

Konkretne ustalenia w postaci zakresu pracy i ilości osób z CISu, pracujących przy przytulisku - to bliżej nieokreślona przyszłość.Źródło: IW

Opracowanie: M. Heleniak

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Gwiazdy vs Przyjaciele dla 3-letniej Emilki.
  • Kino KOSMOS w marcu - znamy repertuar.
  • Trzeci Bieg w Spódnicy.
  • Żołnierze Wyklęci 2018
  • Teatr Rozmaitości z Mielca w marcu w Dębicy


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 16:29
...
...