Aktualności

Czy będzie schronisko w Dębicy? Komu szkoda kasy na bezdomne zwierzęta? Kto zostawił burmistrza na lodzie?2 mln zł. - to koszt budowy nowego schroniska wraz z hotelem dla bezdomnych zwierząt z terenu powiatu dębickiego. Koszt, który miał być pokryty przez gminy i, jeśli się uda, z środków z UE.POWIAT ZOSTAWIŁ MIASTO NA LODZIE

- Temat podjęcia pracy dla bezdomnych zwierząt był dyskutowany podczas ostatniego Konwentu wójtów i burmistrzów. Niestety ta kwota nie została przyjęta. - Mówił burmistrz.

Dla wójtów powiatu dębickiego - to za dużo kasy. Oznacza to, że o zapewnienie godnych warunków dla bezdomniaków musi w pojedynkę zadbać Miasto.DWA WYJŚCIA

Pod uwagę brane są dwa rozwiązania: Pierwsze to budowa nowego kompleksu na działce obok wodociągów. Aby powstało tam schronisko, potrzebna jest zgoda na budowę na terenie zalewowym i pieniądze (2 mln zł.) Drugim, tańszym i bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest remont i doposażenie obecnego przytuliska, znajdującego się przy ul. Kościuszki. (klatki, budy itp.)

Jeśli przeforsowane zostanie remont, do jego realizacji zostaną zaangażowane osoby z dębickiego CISu, który na co dzień zajmuje się pracami porządkowymi na ternie miasta.

- Jesteśmy po wstępnych rozmowach z władzami miasta na ten temat. - Mówiła Monika Skowron - kierownik CISu

Konkretne ustalenia w postaci zakresu pracy i ilości osób z CISu, pracujących przy przytulisku - to bliżej nieokreślona przyszłość.Źródło: IW

Opracowanie: M. Heleniak

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 19:32
...
...