Aktualności

Panie Marszałku, co od Pana dostanie Dębica?

Podczas konferencji dotyczącej reaktywacji uzdrowiska w Latoszynie, Marszałek Władysław Ortyl, podkreślał że popiera tę, jak i inne inwestycje w Dębicy, prognozując ogromne szanse na ich zrealizowanie. Kiedy? W przypadku tego pytania niestety zabrakło odpowiedzi z jego strony.

JAKIE INWESTYCJE W POWIECIE DĘBICKIM?

- Mówi się, że łączniki autostradowe, czy łazienki w Latoszynie, że kiedyś będą, że Pan to wesprze. Wierzę. Ale jakie inwestycje zrealizuje Pan w powiecie dębickim? - Pytał zasmucony suchymi obietnicami Marszałka, Radny Paweł Jarosz.

ŻADNYCH..., BO NEGOCJACJE.

- Dziś nie ma żadnych ostatecznych decyzji jakie inwestycje będą w Dębicy realizowane, czy z kontraktu terytorialnego czy z RPO, bo jesteśmy na etapie prowadzenia negocjacji dotyczących projektów i na etapie konkursów, np. dla przedsiębiorców czy samorządów. - Odpowiedział Marszałek Władysław Ortyl, wskazując, że najwięcej możliwości działań leży po stronie przedsiębiorców i samorządów.

PAŁECZKĘ PRZEKAZAŁ SAMORZĄDOM

- Mogę powiedzieć jakie bym widział inwestycje: drogi, łączniki, a reszta to inwencja samorządów i przedsiębiorców. - Dodał Ortyl

Marszałek widzi Dębicę jako ośrodek położony w ważnym ekonomicznie miejscu, blisko krajowej czwórki i autostrady. Widzi potrzebę rozwiązania problemu z łącznikami do autostrady. Widzi również infrastrukturę środowiska, czy zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Pytanie co Pan Marszałek w tym temacie robi?

BRAK KONKRETÓW.

Niestety od patrzenia jeszcze nic nikomu nie przybyło, a z ust Pana Marszała nie padają żadne konkrety dotyczące powiatu dębickiego mimo, że tego oczekiwali radni, a poprzez nich mieszkańcy Dębicy, szczególnie podczas tego typu spotkań. Praca samorządowca - sporo podatników kosztują.Źródło: IW

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 04:15
...
...