Aktualności

Panie Marszałku, co od Pana dostanie Dębica?

Podczas konferencji dotyczącej reaktywacji uzdrowiska w Latoszynie, Marszałek Władysław Ortyl, podkreślał że popiera tę, jak i inne inwestycje w Dębicy, prognozując ogromne szanse na ich zrealizowanie. Kiedy? W przypadku tego pytania niestety zabrakło odpowiedzi z jego strony.

JAKIE INWESTYCJE W POWIECIE DĘBICKIM?

- Mówi się, że łączniki autostradowe, czy łazienki w Latoszynie, że kiedyś będą, że Pan to wesprze. Wierzę. Ale jakie inwestycje zrealizuje Pan w powiecie dębickim? - Pytał zasmucony suchymi obietnicami Marszałka, Radny Paweł Jarosz.

ŻADNYCH..., BO NEGOCJACJE.

- Dziś nie ma żadnych ostatecznych decyzji jakie inwestycje będą w Dębicy realizowane, czy z kontraktu terytorialnego czy z RPO, bo jesteśmy na etapie prowadzenia negocjacji dotyczących projektów i na etapie konkursów, np. dla przedsiębiorców czy samorządów. - Odpowiedział Marszałek Władysław Ortyl, wskazując, że najwięcej możliwości działań leży po stronie przedsiębiorców i samorządów.

PAŁECZKĘ PRZEKAZAŁ SAMORZĄDOM

- Mogę powiedzieć jakie bym widział inwestycje: drogi, łączniki, a reszta to inwencja samorządów i przedsiębiorców. - Dodał Ortyl

Marszałek widzi Dębicę jako ośrodek położony w ważnym ekonomicznie miejscu, blisko krajowej czwórki i autostrady. Widzi potrzebę rozwiązania problemu z łącznikami do autostrady. Widzi również infrastrukturę środowiska, czy zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Pytanie co Pan Marszałek w tym temacie robi?

BRAK KONKRETÓW.

Niestety od patrzenia jeszcze nic nikomu nie przybyło, a z ust Pana Marszała nie padają żadne konkrety dotyczące powiatu dębickiego mimo, że tego oczekiwali radni, a poprzez nich mieszkańcy Dębicy, szczególnie podczas tego typu spotkań. Praca samorządowca - sporo podatników kosztują.Źródło: IW

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • MUNDIALITO 2018
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 11:10
...
...