Aktualności

Był w Danii, Czechach, a nawet Boliwii, a dla wolontariuszy przyjechał do Dębicy.

Większość uczestników szkolenia dla młodych wolontariuszy, wolontariatem zajmuje się już od kilku lat. W Dębicy możemy ich zobaczyć podczas akcji charytatywnych, czy imprez okolicznościowych. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by nabyć nowych i przydatnych umiejętności, np dotyczących tego, jak pozyskiwania środki finansowe na działania w ramach wolontariatu.Starostwo Powiatowe w Dębicy szkolenie, które miało miejsce wczoraj (9.02.2016 r.), zorganizowało pierwszy raz, ale jak zapowiada Barbara Pelczar - Białek - dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, jeśli tylko będą kolejni zainteresowani będą kolejne edycje.

Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że ze względu na konkurs "8 Wspaniałych" wiemy jakie jednostki, szkoły, stowarzyszenia prowadzą aktywną działalność wolontariacką. Do nich zwróciliśmy się z zaproszeniem na szkolenie. Są to ludzie młodzi, którzy chcą się udzielać, co obserwujemy podczas różnych imprez w Dębicy, jak Pola Nadziei, czy WOŚP, więc z naszej strony chcemy im też pomóc zdobyć szeroko rozumianą wiedzę na temat wolontariatu.Bardzo jednak ubolewam, że w Powiecie nie mamy takiego Centrum, które koordynowałoby prace wolontariuszy. Może niebawem się to zmieni.- Powiedziała Barbara Pelczar - Białek.W warsztatach wzięło udział ponad 50 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego Powiatu.

Warsztaty prowadził Michał Braun - Kielczanin, absolwent europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim, który jeszcze w trakcie studiów zakładał stowarzyszenia i aktywnie udzielał się w wolontariacie.

Do niedawna prezes Centrum Wolontariatu w Kielcach.

W swoim dorobku posiada spore doświadczenie, które zdobywał nie tylko na UW, ale w Czechach, Danii, a nawet Boliwii.

Szkolenie miało charakter interaktywny i warsztatowy, po to by w głowach młodych wolontariuszy została nie tylko teoretyczna wiedza, ale przede wszytkim praktyka.

Tej z koleii dębickim wolontariuszom nie brakuje. Kilka dni temu w Starostwie Powiatowym odbyło się oficjalne podsumowanie Orszaku III Króli, na kórych wszyscy uczestnicy, a szczególnie wolontariusze otrzymali upominiki.

Zainteresowanych wolontariatem w Dębicy, informujemy, że informacje na ten temat można uzyskać w każdej szkole oraz stowaryszeniach, działających na terenie Miasta i Powiatu.
Źródło: IW
Opracowanie: Monika Heleniak

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC
  • Dzień Dziecka na basenach MOSiR.
  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Czerwiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 18:37
...
...