Aktualności

Kto dyrektorem Jagiełły?

Znamy już nazwiska kandydatów na funkcję dyrektora w I Liceum Ogólnokształcącym.

Jak pisaliśmy już Państwu w artykule do niedawna popularny „Jagiełło” w ostatnich latach popadł w ogromny kryzys, spadając w rankingu Perspektyw z drugiej setki niemal na koniec listy 500 najlepszych szkół w Polsce. Szkoła potrzebuje nowego spojrzenia i skutecznego zarządzania. Obecny dyrektor – Ryszard Pęakal przechodzi na emeryturę, szkołę czeka więc głęboka zmiana. Czy na lepsze? To zależy od tego, kto zasiądzie w fotelu dyrektorskim. Z nieoficjalnych źródeł udało nam się poznać nazwiska wszystkich kandydatów. Jak się okazuje, o funkcję dyrektora powalczą dwie panie – Anna Wilczyńska – ucząca w szkole historii i wiedzy o społeczeństwie i Agnieszka Panek – nie związana ze szkołą w żaden sposób oraz dwóch panów, Leszek Klabacha – do niedawna nauczyciel liceum oraz Wiesław Ostafin – uczący w szkole fizyki.

Kim są kandydaci?

Anna Wilczyńska jest jednym z najlepiej wykształconych nauczycieli w powiecie dębickim. Mimo, że najmłodsza z całej czwórki, ale już z doktoratem, jest rzeczoznawcą ministerialnym do spraw podręczników szkolnych, posiada doświadczenie w zarządzaniu – od 10 lat kieruje zespołem egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, doskonale zna szkołę, w której pracuje jako nauczyciel od 13 lat. Wilczyńska jest nie tylko nauczycielem, ale przygotowuje także wnioski o dotacje unijne, a od ubiegłego roku, może oceniać projekty szkół o dofinansowania unijne.

Druga z kandydatek, Agnieszka Panek jest magistrem filologii rosyjskiej i posiada uprawnienia do uczenia języka angielskiego. Do ubiegłego roku kierowała Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, mieszczącym się w byłej jednostce wojskowej. Po likwidacji Kolegium postanowiła powalczyć o I LO. Nie ma doświadczenia w pracy w szkole średniej ani jako nauczyciel, ani jako menedżer, nie zna także specyfiki i problemów dębickiego Jagiełły – nigdy w tej szkole nie pracowała i nie jest z nią związana w żaden sposób.

Kolejny z kandydatów - Wiesław Ostafin uczy w Jagielle fizyki i jak dotąd nigdy nie zarządzał zespołem ludzkim. Ostafin pomimo dosyć długiego stażu nie odniósł żadnych sukcesów zawodowych.

Ostatnim z czworga kandydatów jest Leszek Klabacha, który – jak już informowaliśmy jest mężem Danuty Klabachy – dyrektorki Banku Spółdzielczego w Żyrakowie, obecnej wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Dębickiego. Z zamiłowania pszczelarz, do niedawna związany z „Jagiełłą”, gdzie uczył informatyki. Również nie ma doświadczenia w zarządzaniu, choć pewnie zna szkołę, z której został zwolniony kilka lat temu. Po utracie pracy wszczął proces, który przegrał przeciwko dyrektorowi Ryszardowi Pękali, oskarżając go o bezpodstawne zwolnienie. Czyżby powrót miał być słodką zemstą?

Zapewne sam fakt że po 25 latach dojdzie do zmiany dyrektora to już jest sensacja. Mamy nadzieje że władze powiatu postawią na świeżość i młodość.

A wg Państwa kto powinien zostać dyrektorem Jagiełły? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.Źródło: Re

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 19:08
...
...