Aktualności

Dostali ziemię. Będzie szkoła?

W maju br. będą opracowane uchwały i akty notarialne, potrzebne do fizycznego przekazania działki przy ul. Kościuszki, na której obecnie znajduje się siedziba Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa, a kiedyś działała Jednostka Wojskowa. Takie zapewnienie, do informacji podał sam burmistrz Dębicy pod koniec kwietnia br.Na podstawie przeprowadzonego podziału działki o powierzchni ponad 20 tys. m2, powstały cztery mniejsze. Trzema będzie zarządzać Gmina Miasto Dębica, a czwartą Uniwersytet Ekonomiczny. Jedna z nich o powierzchni prawie 8 tys. m2, będzie przedmiotem rozmów między burmistrzem, a starostą. To właśnie tam z budynku przy Matejki, ma zostać przeniesiony Zespół Szkół Specjalnych. W Starostwie jest już nawet makieta nowej palcówki, która częściowo będzie zlokalizowana w istniejących budynkach, natomiast sala gimnastyczna będzie wybudowana od podstaw. .- To ważny krok nie tylko dla dzieci i młodzieży, która uczy się bądź będzie się uczyć w tej palcówce, ale również dla pracowników i nauczycieli. Obecna siedziba przedstawia karygodne warunki, w których nikt nie chciałby ani mieszkać ani pracować. Nie mam na myśli tylko braku windy, która jest w trakcie realizacji, ale stan i zaniedbanie budynku.

Poprzedni starosta chyba zapomniał o tej szkole, bo przez 8 lat nawet windy nie udało się zrobić, a proszę pamiętać, że uczniowie tej szkoły to też niepełnosprawni na wózkach, których trzeba albo przenosić między piętrami, albo tak organizować, zajęcia, by poruszali się po parterze. - Mówi Roman Ciszek - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dębickiego.Jeśli w maju udało by się zrealizować formalności, przekazanie budynków miałoby miejsce już w czerwcu.

xB

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Ogniwko 2018
  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.
  • XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
  • Tylko Polska Piosenka z Januszem Radkiem


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Marzec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 14:59
...
...