Aktualności

Dostali ziemię. Będzie szkoła?

W maju br. będą opracowane uchwały i akty notarialne, potrzebne do fizycznego przekazania działki przy ul. Kościuszki, na której obecnie znajduje się siedziba Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa, a kiedyś działała Jednostka Wojskowa. Takie zapewnienie, do informacji podał sam burmistrz Dębicy pod koniec kwietnia br.Na podstawie przeprowadzonego podziału działki o powierzchni ponad 20 tys. m2, powstały cztery mniejsze. Trzema będzie zarządzać Gmina Miasto Dębica, a czwartą Uniwersytet Ekonomiczny. Jedna z nich o powierzchni prawie 8 tys. m2, będzie przedmiotem rozmów między burmistrzem, a starostą. To właśnie tam z budynku przy Matejki, ma zostać przeniesiony Zespół Szkół Specjalnych. W Starostwie jest już nawet makieta nowej palcówki, która częściowo będzie zlokalizowana w istniejących budynkach, natomiast sala gimnastyczna będzie wybudowana od podstaw. .- To ważny krok nie tylko dla dzieci i młodzieży, która uczy się bądź będzie się uczyć w tej palcówce, ale również dla pracowników i nauczycieli. Obecna siedziba przedstawia karygodne warunki, w których nikt nie chciałby ani mieszkać ani pracować. Nie mam na myśli tylko braku windy, która jest w trakcie realizacji, ale stan i zaniedbanie budynku.

Poprzedni starosta chyba zapomniał o tej szkole, bo przez 8 lat nawet windy nie udało się zrobić, a proszę pamiętać, że uczniowie tej szkoły to też niepełnosprawni na wózkach, których trzeba albo przenosić między piętrami, albo tak organizować, zajęcia, by poruszali się po parterze. - Mówi Roman Ciszek - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dębickiego.Jeśli w maju udało by się zrealizować formalności, przekazanie budynków miałoby miejsce już w czerwcu.

xB

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 01:18
...
...