Aktualności

Zarząd Powiatu zadecyduje kto będzie Dyrektorem „Jagiełły”

Znamy już niemal wszystkie wyniki konkursów na dyrektorów dębickich liceów. W „Dwójce” nadal rządzić będzie Marta Czekaj, natomiast wyniki konkursu w „Jagielle” jest wciąż nierozstrzygnięty.

Oba konkursy odbyły się w minioną środę.

W konkursie na dyrektora II Liceum Marta Czekaj zdobyła 6 na 10 głosów komisji i nadal będzie pełnić swoją funkcję. Jej konktrkandydat – Sławomir Siwula zdobył 4 głosy poparcia.

Natomiat znacznie ciekawiej wygląda sprawa z „Jagiełłą” , gdzie jak wcześniej pisaliśmy o fotel dyrektora ubiegało się czworo kandydatów – Anna Wilczyńska i Agnieszka Panek oraz Wiesław Ostafin i Leszek Klabacha.

Tutaj komisja konkursowa głosowała aż 3-krotnie , ale wciąż nie ma rozstrzygnięcia. We wszystkich głosowaniach liderem konkursu była Anna Wilczyńska – otrzymując każdorazowo 5 głosów. W pierwszej rundzie głosowania pozostałe 5 głosów rozbiło się między trzech kandydatów – Leszka Klabachę – 3 głosy, Agnieszkę Panek – 1 głos i Wiesława Ostafina – 1 głos. W drugiej rundzie, do której przeszli wyłącznie kandydaci z największą liczbą głosów rozkład był następujący: Anna Wilczyńska – 5 głosów, Leszek Klabacha – 4 głosy, 1 głos wstrzymujący się. Tak samo wyglądała runda trzecia.

Teraz zadecyduje Zarząd Powiatu.

Zarząd Powiatu ma wskazać osobę, która będzie szefować w dębickiej „Jedynce”. Czy będzie to najlepsza zdaniem komisji konkursowej kandydatka? W normalnym okolicznościach tak zapewne byłoby że Zarząd wskaże osobę która uzyskała największa liczbę głosów. Ale czy tak będzie? Czy Zarząd Powiatu kierował się będzie merytoryką, dobrem szkoły i uczniów? Czy może górę wezmą partyjne układanki, kupczenie i niezrozumiałe dla mieszkańców zakulisowe rozgrywki o wpływy.

Czekamy na decyzję Zarządu Powiatu, bo może okazać się, że Dyrektorem Jagiełły zostanie np. osoba która otrzymała najmniejszą liczbę głosów, lub osoba która w ogóle nie startowała w konkursie, to zostanie dobitnie potwierdzone że organizowanie konkursów nie ma żadnego sensu.

Przypomnijmy że w Zarządzie Powiatu zasiadają: Andrzej Reguła – Starosta, Mateusz Pasek – Wice Starosta, Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu, Aleksander Reguła – Członek Zarządu, Anna Gawlik – Członek Zarządu. Niezależnie od decyzji jaka zostanie podjęta wystąpimy o jej uzasadnienie ponieważ chcemy wiedzieć co będzie „czynnikiem” decydującym, merytoryka czy polityka?

Decyzja Zarządu będzie dowodem na to jak bardzo zależy władzom Powiatu na odbudowaniu pozycji „Jagiełły”, który kiedyś był jedną z lepszych szkół na Podkarpaciu.Źródło: iR

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 21:46
...
...