Aktualności

Nie znaleźli argumentu za.

- Analizowaliśmy wniosek Zarządu Dróg Powiatowych i Miasta bardzo długo. Zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i skuteczności proponowanego rozwiązania. Jednak wraz z komendantem doszliśmy do wniosku, że więcej argumentów jest przeciw niż za. - Mówi podinsp. Waldemar Mytkoś - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.Proponowanym rozwiązaniem, za którym byli mieszkańcy z Os. Słonecznego, ale też kierowcy, którzy jeżdżą ul. Kościuszki, miało być kierowanie ruchem przez Policję na skrzyżowaniach z ul. Słoneczną, a w szczególności Głowackiego.

Wyłączona sygnalizacja z jednaj strony odkorkowała miasto, z drugiej, dała wolną rękę kierowcom w interpretacji przepisów ruchu drogowego i tzw. kultury jazdy. Spory problem mają też piesi, którzy nie raz muszą wręcz wtargnąć na pasy, by nie czekać kilku minut. Kolejnym dylematem jest tzw. "puszczanie". Okazuje się, że z tą kulturą nie jest tak źle, chociaż kuleje jej dogranie wśród wszystkich kierowców, znajdujących się w tym samym momencie na skrzyżowaniu. W przeciwnym razie zawsze ktoś zostaje obtrąbiony, bo inny ktoś nie ma zamiaru czekać, nawet jeśli to kwestia kilku sekund.- Uznaliśmy, że obecność funkcjonariuszy, którzy kierują ruchem jest w tym przypadku zbędna. Mogłaby jeszcze bardziej sparaliżować ruch. Nie wszyscy kierowcy wiedzą co oznaczają sygnały wysyłane przez policjanta. - Mówi Mytkoś, dodając, że skierowanie patrolu na skrzyżowanie mogłoby utrudnić pracę Policji przy nieprzewidzianych zdarzeniach drogowych, typu wypadek, czy kolizja.- Jeśli wyślemy naszego funkcjonariusza na skrzyżowanie, nawet tylko na 2 godziny, a w tym samym czasie będzie wypadek, to nie będzie komu pojechać na miejsce zdarzenia. A wzywani jesteśmy nawet to zwykłych kolizji. - dodaje Mytkoś.Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkreśla jednak, że sam bardzo dokładnie obserwował sytuację na obu skrzyżowaniach i zauważył, że z kultura kierowców nie jest tak źle i nawet to "przepuszczanie się" jest na przyzwoitym poziomie.My też naszym redakcyjnym okiem obserwujemy sytuację, szczególnie na skrzyżowaniu z ul. Głowackiego. Radiowozy, przepuszczane są bez zastanowienia, to prawda, a pozostałym kierowcom życzymy cierpliwości i przypominamy, że niebawem zamknięty zostanie przejazd przy Zakładach Mięsnych.

xM

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:26
...
...