Aktualności

Ile czasu potrzebuje Starosta aby wybrać dyrektora?

Minęły już ponad 2 tygodnie, Starosta wrócił z urlopu, a w Jagielle nadal nie wybrano nowego Dyrektora.

Po tym jak konkurs nie został rozstrzygnięty to właśnie Zarząd Powiatu podejmie decyzję i wskaże Dyrektora. Zastanawiające jest to że decyzja jest tak długo podejmowana. Przecież Wice Starosta Pasek był członkiem komisji konkursowej i doskonale wie który z kandydatów zaprezentował się najlepiej, a który najgorzej. Powinien podzielić się tą wiedzą ze Starostą i pozostałymi członkami Zarządu. Taka sprawa jest do załatwienia w ciągu kilku dni. Oczywiście zakładając że decyzja Zarządu oparta będzie tylko i wyłącznie o merytoryczne przesłanki, wykształcenie kandydatów, oraz liczbę uzyskanych głosów: Anna Wilczyńska – 5, Leszek Klabacha – 3, Agnieszka Panek – 1, Wiesław Ostafin – 1.

Odkładanie decyzją może być przesłanką do tego, że dla Zarządu nie jest najważniejsza merytoryka, liczba uzyskanych głosów, czy wykształcenie kandydatów.

Dla Zarządu w tej chwili może być ważna zupełnie inna sprawa – absolutorium.

Zapytacie co absolutorium może mieć wspólnego z wyborem Dyrektora szkoły? Może i to ogromnie wiele.

W ubiegłym roku Zarząd Powiatu nie uzyskał absolutorium i to tylko przez to że kilku radnych koalicji rządzącej nie przyszło na sesję. Za to cała opozycja była zwarta i zdyscyplinowana. To właśnie cała opozycja w radzie powiatu w ubiegłym roku głosowała za nie udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu.

Jak udało nam się ustalić ze źródeł zbliżonych do Zarządu Powiatu w tym roku również istnieje duże prawdopodobieństwo że Zarząd nie uzyska absolutorium i dlatego „każdy głos jest na wagę złota”

Pozostaje nam wierzyć że ludzie wybrani na naszych reprezentantów jako Zarząd Powiatu: Andrzej Reguła, Mateusz Pasek, Anna Gawlik, Aleksander Reguła, Zygmunt Żabicki, wybiorą najlepsze rozwiązanie z myślą o przyszłości Jagiełły. Pozostaje na wierzyć że np. fakt że jeden z kandydatów jest mężem radnej nie będzie mieć żadnego wpływu na decyzję Zarządu.Źródło: iR

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 13:31
...
...