Aktualności

Ile czasu potrzebuje Starosta aby wybrać dyrektora?

Minęły już ponad 2 tygodnie, Starosta wrócił z urlopu, a w Jagielle nadal nie wybrano nowego Dyrektora.

Po tym jak konkurs nie został rozstrzygnięty to właśnie Zarząd Powiatu podejmie decyzję i wskaże Dyrektora. Zastanawiające jest to że decyzja jest tak długo podejmowana. Przecież Wice Starosta Pasek był członkiem komisji konkursowej i doskonale wie który z kandydatów zaprezentował się najlepiej, a który najgorzej. Powinien podzielić się tą wiedzą ze Starostą i pozostałymi członkami Zarządu. Taka sprawa jest do załatwienia w ciągu kilku dni. Oczywiście zakładając że decyzja Zarządu oparta będzie tylko i wyłącznie o merytoryczne przesłanki, wykształcenie kandydatów, oraz liczbę uzyskanych głosów: Anna Wilczyńska – 5, Leszek Klabacha – 3, Agnieszka Panek – 1, Wiesław Ostafin – 1.

Odkładanie decyzją może być przesłanką do tego, że dla Zarządu nie jest najważniejsza merytoryka, liczba uzyskanych głosów, czy wykształcenie kandydatów.

Dla Zarządu w tej chwili może być ważna zupełnie inna sprawa – absolutorium.

Zapytacie co absolutorium może mieć wspólnego z wyborem Dyrektora szkoły? Może i to ogromnie wiele.

W ubiegłym roku Zarząd Powiatu nie uzyskał absolutorium i to tylko przez to że kilku radnych koalicji rządzącej nie przyszło na sesję. Za to cała opozycja była zwarta i zdyscyplinowana. To właśnie cała opozycja w radzie powiatu w ubiegłym roku głosowała za nie udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu.

Jak udało nam się ustalić ze źródeł zbliżonych do Zarządu Powiatu w tym roku również istnieje duże prawdopodobieństwo że Zarząd nie uzyska absolutorium i dlatego „każdy głos jest na wagę złota”

Pozostaje nam wierzyć że ludzie wybrani na naszych reprezentantów jako Zarząd Powiatu: Andrzej Reguła, Mateusz Pasek, Anna Gawlik, Aleksander Reguła, Zygmunt Żabicki, wybiorą najlepsze rozwiązanie z myślą o przyszłości Jagiełły. Pozostaje na wierzyć że np. fakt że jeden z kandydatów jest mężem radnej nie będzie mieć żadnego wpływu na decyzję Zarządu.Źródło: iR

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • MUNDIALITO 2018
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 11:19
...
...