Aktualności

Kto nowym starostą? Koalicja ma problem?

Andrzeja Regułę - starostę Powiatu Dębickiego, jego zastępcę - Mateusza Pasek oraz pozostałą część Zarządu Powiatu nie czekają spokojne wakacje. Emocje które rysowały się na twarzach, szczególnie pierwszych panów, podczas ostatnich dwóch sesji Rady Powiatu, zdradzały niepewność pomieszaną z rozczarowaniem, a nawet strachem.

Mimo, że o rewolucji władzy w Powiecie mówiło się już od co najmniej roku, zarówno starosta jak i jego zastępca przekonywali, że bez względu na to co się dzieje, będą robić swoje, bo polityczne roszady są wręcz wpisane w samorząd. Nie powinni być więc zaskoczeni, tym że opozycja patrzy im na ręce, celnie punktując potknięcia.

Tyle, że jeszcze rok temu ochotę na stołek włodarza Powiatu miał PiS i WZD. Teraz dołączył do nich RiS. Tak ten sam, który poparł na zastępcę starosty Mateusza Paska. Tego samego Paska, który na plakatach wyborczych sprzed niespełna dwóch lat, pozował uśmiechnięty z Mateuszem Smołą - obecnym przewodniczącym Rady Powiatu - tego samego, który ma najprawdopodobniej Paska zastąpić.

Czy teraz obaj panowie ściskają sobie dłonie na powitanie, nie wiemy, pewni za to jesteśmy, że po dawnym wzajemnym uśmiechu nie ma już śladu.

Do śmiechu nie jest też PiSowi i Wspólnocie Ziemi Dębickiej. Tam z kolei, mimo, że jeszcze Reguła jest starostą, toczy się batalia o własnego przedstawiciela na to stanowisko. Nieoficjalnie mówi się o dwóch kandydatach. Pierwszy to Maciej Małozięć - dyrektor dębickiej KANY. Miał być wiceburmistrzem z ramienia PiSu, po tym jak Szewczyk odwołał Jarosława Śliwę. Sprawy jednak potoczyły się inaczej, ale o Panu Małozięciu nie zapomniano i teraz to o nim mówi się jako o nowym staroście. Drugim kandydatem jest Władysław Bielawa - były starosta Powiatu.

Biorąc pod uwagę, że do kolejnych wyborów zaledwie dwa lata, a trudnych zadań przed Powiatem multum, młody niedoświadczony starosta może być kłopotem, bo zanim nabierze doświadczenia minie co najmniej pół roku. Przez mniej więcej tyle czasu wiceburmistrz Iwasieczko powtarzał, że jest nowy i w wielu sprawach nie jest zorientowany, bo decyzje podejmowali poprzednicy.

Inaczej jest już z Bielawą. Był starostą przez dwie kadencje, teraz jest radnym. Tyle, że dwa lata temu, nowo powstała koalicja PSL - RIS robiła wszystko by nie dać mu szansy na trzecią z rzędu kadencję szefa Powiatu, przede wszystkim przez zaniedbaną szkołę specjalną, czy dramatyczną sytuację szpitala. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że sam Rokosz, który jest cichym przywódcą RISu, nie chciał widzieć go nawet jako radnego?

Ale wystarczyło niespełna dwa lata, by sprawy potoczyły się w innym kierunku, a na horyzoncie pojawiła się dobra zmiana?

Nowy wicestarosta, który zastąpi Mateusza Paska, to albo wcześniej wspomniany Smoła, albo Jacek Drobot - obecny dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Obaj związani z RISem.

Przepychanki na giełdzie nazwisk nie zmieniają jednak faktu, że tak jak dziś nowa koalicja PiS - WZD - RIS rozlicza obecnego jeszcze starostę i Zarząd, tak nowo wybrani będą punktowani przy kolejnych wyborach.

Nowe nazwisko starosty poznamy nie wcześniej niż za 30 dni.Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 07:59
...
...