Aktualności

Dlaczego Andrzej Reguła nie zostanie odwołany?


Monika Heleniak:
Jakiś czas temu pisaliśmy dla Państwa o reorganizacji jaka czeka Powiat. Chodziło o wymianę Zarządu Powiatu ze starostą na czele, na wniosek 14 radnych z nowo utworzonej koalicji PiS - WZD - RIS.

Jednak jak nieoficjalnie dowiedziała się Redakcja, sprawa nie jest wcale tak oczywista, jak by się wydawało, a Andrzej Reguła wcale ze swoją funkcją nie musi się żegnać.

Dlaczego?Jak przyznaje osoba z otoczenia nowej koalicji, wcale nie chodzi personalnie o Regułę, a o PSL, z którym obecny starosta jest związany. PiS i WZD od dawna prowadzą rozmowy z RISem, nie po nic innego jak w celu utarcia nosa PSLowcom i pokazania, że z każdym potrafią się dogadać? A pretekst zawsze się znajdzie. Teraz jest nim sprawa nieudolnie przeprowadzonego konkursu na dyrektorów pięciu placówek oświatowych. Jak bardzo nieudolnie?

Aż tak, że na jednej z sesji na sali pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa nauczycieli ze szkoły w Brzostku, protestując przeciw decyzjom Zarządu, na podstawie których szkoła ma nowego dyrektora. Natomiast w I LO w Dębicy, również w sprzeciwie wobec wyboru nowego szefa tej placówki, uczniowie złożyli petycję.

W obu przypadkach nowego dyrektora wytypował Zarząd Powiatu, mimo uprzednio powołanych Komisji Konkursowych w których zasiadali m. in. członkowie kuratorium, Rady Pedagogicznej oraz Związków Zawodowych.Po co więc ta cała, wypadało by napisać, szopka z odwołaniem starosty?

Może po to by go trochę postraszyć włodarza? A może by wymóc kilka decyzji istotnych dla PiSu i WZD? O tym oczywiście oficjalnie nikt nie mówi i nigdy nie powie.

Wiemy jednak, że do kolejnych wyborów jeszcze 2 lata, czyli dokładnie tyle ile Regule zostało do emerytury.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Uroczystości Patriotyczno - Religijne na Górze Śmierci
  • Widowisko artystyczne na 3 maja
  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Kwiecień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 23:33
...
...