Aktualności

Dlaczego Andrzej Reguła nie zostanie odwołany?


Monika Heleniak:
Jakiś czas temu pisaliśmy dla Państwa o reorganizacji jaka czeka Powiat. Chodziło o wymianę Zarządu Powiatu ze starostą na czele, na wniosek 14 radnych z nowo utworzonej koalicji PiS - WZD - RIS.

Jednak jak nieoficjalnie dowiedziała się Redakcja, sprawa nie jest wcale tak oczywista, jak by się wydawało, a Andrzej Reguła wcale ze swoją funkcją nie musi się żegnać.

Dlaczego?Jak przyznaje osoba z otoczenia nowej koalicji, wcale nie chodzi personalnie o Regułę, a o PSL, z którym obecny starosta jest związany. PiS i WZD od dawna prowadzą rozmowy z RISem, nie po nic innego jak w celu utarcia nosa PSLowcom i pokazania, że z każdym potrafią się dogadać? A pretekst zawsze się znajdzie. Teraz jest nim sprawa nieudolnie przeprowadzonego konkursu na dyrektorów pięciu placówek oświatowych. Jak bardzo nieudolnie?

Aż tak, że na jednej z sesji na sali pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa nauczycieli ze szkoły w Brzostku, protestując przeciw decyzjom Zarządu, na podstawie których szkoła ma nowego dyrektora. Natomiast w I LO w Dębicy, również w sprzeciwie wobec wyboru nowego szefa tej placówki, uczniowie złożyli petycję.

W obu przypadkach nowego dyrektora wytypował Zarząd Powiatu, mimo uprzednio powołanych Komisji Konkursowych w których zasiadali m. in. członkowie kuratorium, Rady Pedagogicznej oraz Związków Zawodowych.Po co więc ta cała, wypadało by napisać, szopka z odwołaniem starosty?

Może po to by go trochę postraszyć włodarza? A może by wymóc kilka decyzji istotnych dla PiSu i WZD? O tym oczywiście oficjalnie nikt nie mówi i nigdy nie powie.

Wiemy jednak, że do kolejnych wyborów jeszcze 2 lata, czyli dokładnie tyle ile Regule zostało do emerytury.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 16:30
...
...