Aktualności

Brak odwołania starosty największą porażką PiSu i WZD.

Sam fakt obecności posła Jana Warzechy i Stefana Bieszczada-prezesa WZD na sali podczas sesji, na której Andrzej Reguła - starosta Powiatu Dębickiego miał pożegnać się ze swoją funkcją, świadczyła o tym, że w tej kadencji dla opozycji był to temat bardzo ważny, jak nie najważniejszy.Poseł już kilkakrotnie podkreślał, że rozmowy, których efektem ma być wymiana personalna na stanowisku starosty, trwają od dawna i są na dobrej drodze, ale na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak długo konkretnie nigdy nie mówił, co podtrzymał również po dzisiejszej nieudanej próbie odwołania.Konkretów w wypowiedzi posła brakuje również w przypadku wskazania, z jakich powodów Reguła miałby pożegnać się ze swoją funkcją.Warzecha, co prawda, wspomniał o zwolnieniach, cofniętych przez Sąd Pracy i nietrafnych decyzjach administracyjnych, które w efekcie miały być niekorzystne dla Powiatu. Jednak, o które konkretnie chodzi, poseł już nam nie powiedział.

O wiele więcej za to dyskutuje się o samym nieudanym odwołaniu włodarza Powiatu i Zarządu-mówiąc wprost, że jest to porażka PiSu i Wspólnoty Ziemi Dębickiej, tym bardziej że nowo powstała koalicja składająca się z trzech klubów (PiS, WZD, RiS) miała potrzebną liczbę (15) głosów do skutecznego odwołania. Podczas głosowania, nie pomogła nawet obecność dwóch głównych przedstawicieli opozycji i z pewnej piętnastki zrobiła się trzynastka.Musiał być to ogromny cios dla Jana Warzechy i Stefana Bieszczada, którzy ni kryli swojego niezadowolenia i złości z wyników głosowania.

Formalnie kolejne odwołanie starosty będzie możliwe dopiero za 6 miesięcy, czyli mniej więcej w połowie stycznia. Półtora roku przed kolejnymi wyborami samorządowymi.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 07:05
...
...