Aktualności

Brak odwołania starosty największą porażką PiSu i WZD.

Sam fakt obecności posła Jana Warzechy i Stefana Bieszczada-prezesa WZD na sali podczas sesji, na której Andrzej Reguła - starosta Powiatu Dębickiego miał pożegnać się ze swoją funkcją, świadczyła o tym, że w tej kadencji dla opozycji był to temat bardzo ważny, jak nie najważniejszy.Poseł już kilkakrotnie podkreślał, że rozmowy, których efektem ma być wymiana personalna na stanowisku starosty, trwają od dawna i są na dobrej drodze, ale na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak długo konkretnie nigdy nie mówił, co podtrzymał również po dzisiejszej nieudanej próbie odwołania.Konkretów w wypowiedzi posła brakuje również w przypadku wskazania, z jakich powodów Reguła miałby pożegnać się ze swoją funkcją.Warzecha, co prawda, wspomniał o zwolnieniach, cofniętych przez Sąd Pracy i nietrafnych decyzjach administracyjnych, które w efekcie miały być niekorzystne dla Powiatu. Jednak, o które konkretnie chodzi, poseł już nam nie powiedział.

O wiele więcej za to dyskutuje się o samym nieudanym odwołaniu włodarza Powiatu i Zarządu-mówiąc wprost, że jest to porażka PiSu i Wspólnoty Ziemi Dębickiej, tym bardziej że nowo powstała koalicja składająca się z trzech klubów (PiS, WZD, RiS) miała potrzebną liczbę (15) głosów do skutecznego odwołania. Podczas głosowania, nie pomogła nawet obecność dwóch głównych przedstawicieli opozycji i z pewnej piętnastki zrobiła się trzynastka.Musiał być to ogromny cios dla Jana Warzechy i Stefana Bieszczada, którzy ni kryli swojego niezadowolenia i złości z wyników głosowania.

Formalnie kolejne odwołanie starosty będzie możliwe dopiero za 6 miesięcy, czyli mniej więcej w połowie stycznia. Półtora roku przed kolejnymi wyborami samorządowymi.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC
  • Dzień Dziecka na basenach MOSiR.
  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Czerwiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 23:07
...
...