Aktualności

Radni PiSu i WZD odsunęli nowego radnego od pracy w Komisji. Samorząd przegrał z polityką.


Monika Heleniak:
Radni PiSu i WZD odsunęli od pracy w Komisji nowego radnego. Samorząd przegrał z polityką.

Adam Rogowski-nowy radny Rady Miejskiej w Dębicy, wybrany w wyborach uzupełniających w okręgu nr 16, decyzją 15 radnych (PiSi WZD) nie został przyjęty do Komisji Infrastruktury.

Decyzja zapadła dziś podczas sesji Rady Miejskiej i jeszcze podczas jej trwania rozłożona na czynniki pierwsze przez radnych opozycji oraz nazwana skandalem.

- To jest skandal. Jeśli radny deklaruje chęć pracy, to dlaczego odsuwa się go od tej możliwości? Bo będzie trzy do trzech i nie będziecie mogli przeforsować swoich decyzji ? Grzmiała radna Joanna Ożóg, zwracając się do radnych koalicji rządzącej.W każdej Komisji może pracować od 5 do 8 radnych. Komisja Infrastruktury liczy obecnie tylko 5 członków. Dwóch niezwiązanych z PiSem i WZD: (Ciszek Stanisław-przewodniczący, Gleń Sławomir-członek, Sypel Grzegorz-członek, Michoń Piotr-członek, Kasowicz Jan-członek)Rogowski mógł być szósty.

- Przykro mi z powodu decyzji radnych. Przyjmuję ją, ale nie ukrywam, że będę walczył, by dołączyć do Komisji infrastruktury z uwagi na potrzebę rewitalizacji osiedla, z którego startowałem.Poza tym odrzucenie mojej kandydatury to dowód na to, że polityka wygrała z samorządem. - Z żalem mówił Adam Rogowski-radny Rady Miejskiej.Adam Rogowski jest drugim radnym, po Piotrze Michoniu, któremu koalicja rządząca zamknęła drogę do pracy w wybranej komisji.Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kilka dni temu na stronie internetowej dębickiego Prawa i Sprawiedliwości, ukazał się artykuł o tytule "
Powody, dla których usiłowano zmienić władze powiatu dębickiego". Zmiany usiłowała wprowadzić nowo utworzona koalicja, w skład której wchodził m.in. PiS i WZD.

W pierwszym punkcie "wyliczanki" czytamy:Radni koalicji PSL-RIS-PO-SLD funkcjonującej do 17 sierpnia br. blokują możliwość pracy w komisjach dwóm radnym z klubu PiS: nie pozwolono wejść w skład komisji infrastruktury radnemu PiS Piotrowi Chęćkowi, szefowi MKS-u, a w skład komisji budżetowo–finansowej – Michałowi Maziarce."Michoń, komentując odsunięcie Rogowskiego, przypomniał, że nie tak dawno również poseł Jan Warzecha miał sugerować, że zmiana starosty jest podyktowana m. in. odsunięciem do pracy w komisjach Rady Powiatu dwóch radnych z PiSu.Idąc tym tropem, czyżby szykowała się zmiana władzy w Mieście? A jeśli nie władzy to chociaż samego przewodniczącego Rady Miejskiej-Szczepana Mroczka?O sprawę zapytaliśmy posła Warzechę, który stwierdził, że o zajściu z dzisiejszej sesji nic nie wie, ale gdy tylko pozna sprawę, chętnie się wypowie, odsyłając tymczasem do przewodniczącego klubu.

Trzymamy za słowo.

Przewodniczącego zapytamy i do sprawy jeszcze wrócimy.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC
  • Dzień Dziecka na basenach MOSiR.
  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Czerwiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 23:08
...
...