Aktualności

Radni PiSu i WZD odsunęli nowego radnego od pracy w Komisji. Samorząd przegrał z polityką.


Monika Heleniak:
Radni PiSu i WZD odsunęli od pracy w Komisji nowego radnego. Samorząd przegrał z polityką.

Adam Rogowski-nowy radny Rady Miejskiej w Dębicy, wybrany w wyborach uzupełniających w okręgu nr 16, decyzją 15 radnych (PiSi WZD) nie został przyjęty do Komisji Infrastruktury.

Decyzja zapadła dziś podczas sesji Rady Miejskiej i jeszcze podczas jej trwania rozłożona na czynniki pierwsze przez radnych opozycji oraz nazwana skandalem.

- To jest skandal. Jeśli radny deklaruje chęć pracy, to dlaczego odsuwa się go od tej możliwości? Bo będzie trzy do trzech i nie będziecie mogli przeforsować swoich decyzji ? Grzmiała radna Joanna Ożóg, zwracając się do radnych koalicji rządzącej.W każdej Komisji może pracować od 5 do 8 radnych. Komisja Infrastruktury liczy obecnie tylko 5 członków. Dwóch niezwiązanych z PiSem i WZD: (Ciszek Stanisław-przewodniczący, Gleń Sławomir-członek, Sypel Grzegorz-członek, Michoń Piotr-członek, Kasowicz Jan-członek)Rogowski mógł być szósty.

- Przykro mi z powodu decyzji radnych. Przyjmuję ją, ale nie ukrywam, że będę walczył, by dołączyć do Komisji infrastruktury z uwagi na potrzebę rewitalizacji osiedla, z którego startowałem.Poza tym odrzucenie mojej kandydatury to dowód na to, że polityka wygrała z samorządem. - Z żalem mówił Adam Rogowski-radny Rady Miejskiej.Adam Rogowski jest drugim radnym, po Piotrze Michoniu, któremu koalicja rządząca zamknęła drogę do pracy w wybranej komisji.Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kilka dni temu na stronie internetowej dębickiego Prawa i Sprawiedliwości, ukazał się artykuł o tytule "
Powody, dla których usiłowano zmienić władze powiatu dębickiego". Zmiany usiłowała wprowadzić nowo utworzona koalicja, w skład której wchodził m.in. PiS i WZD.

W pierwszym punkcie "wyliczanki" czytamy:Radni koalicji PSL-RIS-PO-SLD funkcjonującej do 17 sierpnia br. blokują możliwość pracy w komisjach dwóm radnym z klubu PiS: nie pozwolono wejść w skład komisji infrastruktury radnemu PiS Piotrowi Chęćkowi, szefowi MKS-u, a w skład komisji budżetowo–finansowej – Michałowi Maziarce."Michoń, komentując odsunięcie Rogowskiego, przypomniał, że nie tak dawno również poseł Jan Warzecha miał sugerować, że zmiana starosty jest podyktowana m. in. odsunięciem do pracy w komisjach Rady Powiatu dwóch radnych z PiSu.Idąc tym tropem, czyżby szykowała się zmiana władzy w Mieście? A jeśli nie władzy to chociaż samego przewodniczącego Rady Miejskiej-Szczepana Mroczka?O sprawę zapytaliśmy posła Warzechę, który stwierdził, że o zajściu z dzisiejszej sesji nic nie wie, ale gdy tylko pozna sprawę, chętnie się wypowie, odsyłając tymczasem do przewodniczącego klubu.

Trzymamy za słowo.

Przewodniczącego zapytamy i do sprawy jeszcze wrócimy.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 07:16
...
...