Aktualności

Strajk Obywatelski w Dębicy za nami.

Przyszli pomimo mrozu, bo jak podkreślają mają dość bezprawnej polityki PiSu, łamania praw i swobód obywatelskich, ograniczania praw kobiet, niszczenia polskiej gospodarki, deformy edukacji, zamachu na niezawisłość sądów oraz działalność Trybunału Konstytucyjnego.Wczoraj, 13 grudnia br. na Placu im. Braci Lipieni w Dębicy, odbył się Strajk Obywatelski, zorganizowany przez KOD, w którym, mimo mrozu, udział wzięło prawie 150 osób.Data nie była przypadkowa, manifestację rozpoczęto od wspomnienia wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku, śpiewając hymn oraz minutą ciszy oddając hołd ofiarom tamtych tragicznych czasów.Prelegenci zwrócili uwagę, że pomimo tego, że ten 13 grudnia, nie jest tym sprzed lat, to zebrali się, by już nigdy więcej w przyszłości nie było podobnego 13 grudnia.A o tamtym "13" i czasach prawie wolnych wyborów, przypomniał założyciel "tamtego" Komitetu Obywatelskiego — Jan Mytkoś, który ze wzruszeniem i dumą opowiadał, o tym, jak to Dębica była jedynym okręgiem wyborczym, gdzie w pierwszej turze, bez powtórek, rozstrzygnięto wybory, w których kandydaci nie byli związani z polityką.- Ja pamiętam bardzo dobrze 13 grudnia i wszystkie wydarzenia, które mu później towarzyszyły. Pamiętam strach, niepewność, ale też dumę, gdy nie godziliśmy się na wyrywane nam prawa. Dziś, gdy widzę tych ludzi, którzy tu przyszli, też jestem dumna, bo jest zimno, bo nie musieli, a są. To budujące.- Mówiła Pani Maria z Dębicy.Manifestacja przebiegła spokojnie, z wyjątkiem jednego małego incydentu, którym sprawnie zajęła się Straż Miejska i Policja.

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 13:13
...
...