Aktualności

Co z tym Jagiełłą?

W ostatnim czasie rozpętała się kolejna już burza wokół najstarszego dębickiego ogólniaka. Tym razem rodzice i grupa nauczycieli wytoczyli bardzo ciężkie oskarżenia w związku z podejrzeniem o plagiat, jakiego rzekomo miał się dopuścić obecny dyrektor szkoły – Leszek Klabacha. Sprawa jest skierowana do rozpoznania przez właściwe organy i z pewnością do niej wrócimy.

Niestety to nie jedyne zarzuty, jakie część grona kieruje pod adresem świeżo upieczonego dyrektora. Wśród kolejnych przewija się brak dbałości o dobrą atmosferę w szkole, brak współpracy z nauczycielami, stałe kontrolowanie i rozliczanie pedagogów. Nie wnikamy czy przedstawiane zarzuty są prawdziwe, czy nie – tym powinny się zająć władze, które podejmowały decyzję o takiej a nie innej obsadzie szefa najstarszego dębickiego liceum, a więc Zarząd Powiatu. Zadajemy sobie jednak pytanie – skoro gronu pedagogicznemu zależy na dobru szkoły, dlaczego nie stara się sprawy załatwić polubownie? Dobru uczniów z pewnością to nie służy, na co pedagogom słusznie uwagę zwrócili rodzice, kierując apel o niewyciąganie konfliktu na wierzch. Wydaje się także, że szkoła ma „szczęście” do niezbyt fortunnego kierownictwa – już za kadencji poprzednika – Ryszarda Pękali rozpoczął się gwałtowny spadek notowań Jagiełły w prestiżowym rankingu gazety „Perspektywy”. W 2012r. dębicka „Jedynka” zajmowała 180 miejsce wśród najlepszych szkół w Polsce, by w ciągu czterech lat spaść na 409 pozycję. Obecny konflikt na pewno nie przyczynia się do poprawy sytuacji ogólniaka, a przecież sprawa wydaje się dziecinnie prosta – uczniowie chcą się uczyć a nie być wciągani w toczące się rozgrywki, zaś nauczyciele chcą pracować w spokojnej, twórczej atmosferze. Czy uda się osiągnąć kompromis i wypracować optymalne dla wszystkich rozwiązanie? Będziemy Państwa informować na bieżąco.Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 13:31
...
...