Aktualności

Co z tym Jagiełłą?

W ostatnim czasie rozpętała się kolejna już burza wokół najstarszego dębickiego ogólniaka. Tym razem rodzice i grupa nauczycieli wytoczyli bardzo ciężkie oskarżenia w związku z podejrzeniem o plagiat, jakiego rzekomo miał się dopuścić obecny dyrektor szkoły – Leszek Klabacha. Sprawa jest skierowana do rozpoznania przez właściwe organy i z pewnością do niej wrócimy.

Niestety to nie jedyne zarzuty, jakie część grona kieruje pod adresem świeżo upieczonego dyrektora. Wśród kolejnych przewija się brak dbałości o dobrą atmosferę w szkole, brak współpracy z nauczycielami, stałe kontrolowanie i rozliczanie pedagogów. Nie wnikamy czy przedstawiane zarzuty są prawdziwe, czy nie – tym powinny się zająć władze, które podejmowały decyzję o takiej a nie innej obsadzie szefa najstarszego dębickiego liceum, a więc Zarząd Powiatu. Zadajemy sobie jednak pytanie – skoro gronu pedagogicznemu zależy na dobru szkoły, dlaczego nie stara się sprawy załatwić polubownie? Dobru uczniów z pewnością to nie służy, na co pedagogom słusznie uwagę zwrócili rodzice, kierując apel o niewyciąganie konfliktu na wierzch. Wydaje się także, że szkoła ma „szczęście” do niezbyt fortunnego kierownictwa – już za kadencji poprzednika – Ryszarda Pękali rozpoczął się gwałtowny spadek notowań Jagiełły w prestiżowym rankingu gazety „Perspektywy”. W 2012r. dębicka „Jedynka” zajmowała 180 miejsce wśród najlepszych szkół w Polsce, by w ciągu czterech lat spaść na 409 pozycję. Obecny konflikt na pewno nie przyczynia się do poprawy sytuacji ogólniaka, a przecież sprawa wydaje się dziecinnie prosta – uczniowie chcą się uczyć a nie być wciągani w toczące się rozgrywki, zaś nauczyciele chcą pracować w spokojnej, twórczej atmosferze. Czy uda się osiągnąć kompromis i wypracować optymalne dla wszystkich rozwiązanie? Będziemy Państwa informować na bieżąco.Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • MUNDIALITO 2018
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 11:19
...
...