Aktualności

Wniosek o odwołanie noworocznym prezentem.

Dziś, po południu grupa radnych złożyła wiosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu — Mateusz Smoły, który jest członkiem Ruchu Integracji Społecznej.

Paweł Jarosz z PSLu, jako jeden z podpisanych na dokumencie, złożony wniosek argumentuje, brakiem ze strony obecnego przewodniczącego, przewidywalności w działaniu, szczególnie w kontekście planowanych inwestycji. Na ostatniej sesji głosował za odrzuceniem budżetu.Smoła, zdaniem wnioskujących, przez brak wsparcia dla Zarządu Powiatu, miał się również przyczynić do destabilizacji pracy Rady Powiatu.W politycznych kuluarach mówi się również o tym, że kilka miesięcy temu, podczas próby odwołania starosty, Smoła przymierzał się do objęcia funkcji wicestarosty, którą teraz pełni Mateusz Pasek. Obaj panowie na plakacie wyborczym sprzed dwóch lat z uśmiechem ściskali sobie ręce.Teraz, jeśli radni przegłosują wniosek, może pożegnać się też z funkcją przewodniczącego Rady Powiatu.

Sprawa najprawdopodobniej rozwiąże się już w 2017 roku na sesji.

O przebiegu sprawy będziemy informować na bieżąco.

Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • ''Najlepszy'' w Kinie KOSMOS.
  • Ferie z kulturą.
  • Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek
  • Anioły są takie ciche .... Charytatywnie na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę.
  • Mężczyzna Idealny na Dzień Kobiet w Dębicy


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

  Styczeń 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 15:15
...
...