Aktualności

Drogami też jeżdżą wyborcy.

Stan dróg jest gorącym tematem wśród mieszkańców powiatu, rozmowa na ten temat, a właściwie monolog przeprowadzany jest najczęściej w momencie kiedy kierowca nie wie którą częścią drogi ma jechać, by jak najłagodniej potraktować swój samochód. Weźmy za przykład drogę (o ile to jeszcze tak można nazwać) w Róży czy w Nagoszynie, Zasowie czy choćby nawet w Dębicy, ul. Tysiąclecia albo Fabryczna. Kierowca jednak rozumie, że jest to tylko kropla w morzu potrzeb z jakimi musi się zmagać władza, więc najczęściej na monologu temat się kończy. Bo to zbyt przyziemny problem, by się tym zajmować (dla władzy oczywiście). A dla zwykłego obywatela walka z góry przegrana.

Występują jednak wyjątkowe sytuacje, w których temat ten przez władzę jest poruszany. Są to zbliżające się wybory w pierwszym wypadku, natomiast w drugim, kiedy już konieczny i nieunikniony jest remont nawierzchni posypanej żwirkiem i poklejonej lepikiem zwanej dalej drogą. Remont drogi, a właściwie jej odbudowa jest to ostateczność i odbywa się tylko wtedy, kiedy Pan Władza jadąc do pracy urwie zawieszenie w swoim samochodzie (prywatnym). Inwestycja taka, tzn. przebudowa drogi nagłaśniana jest we wszystkich możliwych lokalnych mediach (to tak na wypadek, gdyby ktoś nie zauważył). Tak przecież było z ulicą Kościuszki, która przez długie lata była złą wizytówką miasta. Ulica Cmentarna również przez długi czas dawała się we znaki kierowcom. A tak swoją drogą zastanawiające do dziś jest to w jakim celu aż dwa razy w tak krótkim okresie czasu został przebudowany wiadukt na ulicy 1 Maja w Dębicy, bo bynajmniej na ten temat informacje są bardzo znikome… Być może temat warty jest poddania wnikliwej analizie ale jednak niech przeszłość zostanie przeszłością.

Wymienione wyżej problemy na szczęście występują tylko w okresie letnim, ponieważ zimą natura funduje kierowcom swoje oryginalne rozwiązanie w formie białego dywanu tzn. posypuje drogi pięknym białym puchem, który potem zamienia się w lodowisko, a w ostatecznej fazie w czarne błoto. Kierowca wjeżdżając na taką jezdnię znów przeprowadza monolog (…), po czym niczym na rajdzie DAKAR przemierza swój odcinek do pracy…. W sytuacji kiedy aż nazbyt wczuje się w nową rolę występuje szansa, że wspomoże lokalne przedsiębiorstwo o nazwie „Usługi Lakierniczo – Blacharskie”. Taka sytuacja drogowa zdarza się w wielu miejscowościach najbardziej oddalonych od terenów miejskich, nie wiadomo dlaczego wioski te traktowane są tak zaściankowo. Warto wspomnieć, że tu ludność też uczestniczy w wyborach (czas leci, a najbliższe już za 2 lata). Książkowym tego przykładem znów może być tutaj w/w Róża, czy Stara Jastrząbka, Mała, Głobikowa, Stasiówka… i można tak wymieniać bez końca.

Zima w oczach władzy jest bardzo nieprzewidywalna i nigdy nie wiadomo kiedy się pojawi. Najczęściej jednak ku wielkiemu zdziwieniu przychodzi w grudniu, czasami w styczniu (również ku wielkiemu zdziwieniu). Wówczas na drogi wypuszczane są odśnieżarki i nie jest istotne, że z pługami w powietrzu. Istotne, że są! A podczas, gdy władza toczy spory o inwestycje i budżet na obecny 2017 rok, mieszkańcy zmierzają się z codziennymi trudnościami na drogach powiatu, którym władza przy odrobinie dobrej woli może wyjść naprzeciw.Źródło: eLL

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:27
...
...