Aktualności

Czy panaceum na reformę oświaty jest utworzenie kolejnego liceum w mieście?

Przez cały kraj przetoczyła się dyskusja na temat reformą oświaty, którą zafundował rząd PiS. Wprawdzie minister Zalewska zapowiada, że żaden z pedagogów nie utraci pracy w związku z reformą, ale samorządowcy wszem i wobec głośno mówią, że to mrzonki. Mniejsze gimnazja na wsiach będą likwidowane, a wójtowie nie będą w stanie dać pracy wszystkim pedagogom, w szkołach które pozostaną.

Związek Nauczycielstwa Polskiego w najbliższych dniach ma rozpocząć akcję zbierania podpisów w sprawie referendum. Zapewne do tej akcji dołączą się rodzice, którzy być może obecnie nie są do końca świadomi skutków reformy i na razie wydaje im się, że dla ich dzieci będzie ona korzystna, ale czy na pewno?

Dużym obciążeniem dla budżetów rodzinnych we wrześniu może się okazać konieczność zakupu podręczników. Stare już nie będą się nadawać do użytku, a rząd PiS-u zrezygnował z darmowych podręczników, jakie wprowadzili ich poprzednicy. Czy rodzice będą nadal popierać reformę, gdy we wrześniu okaże się, że muszą wydać na książki dla swoich dzieci kilkaset złotych?

A w Dębicy zamiast gimnazjum ma byś kolejny ogólniak?

Wszystko wskazuje na to, że reforma oświaty w Dębicy polegała będzie na przekształceniu gimnazjów w filie pobliskich szkół podstawowych. W tych filiach swoją edukację dokończą obecni gimnazjaliści, a także naukę będą kontynuowali uczniowie klas siódmej i ósmej. Trzy spośród obecnych gimnazjów mają być przekształcone w taki sposób. Czy tak według Pani Minister miała ta reforma wyglądać czy też w szkołach podstawowych miały od września uczyć się dzieci w klasach od jeden do osiem? Jak ostatecznie ta reforma będzie wyglądała w Dębicy na pewno będziemy jeszcze o tym pisali.

Jak udało nam się ustalić Burmistrz planuje utworzenie nowego liceum, choć nie jest w jego kompetencjach, dlatego próbuje w tej sprawie porozumieć się z Starostą.

Wiadomo nie od dziś że dwóch obecnych ogólniakach nie udaje się dokonać 100% naborów młodzieży więc warto zadać pytanie po co kolejny ogólniak. Czy nie lepiej popracować nad podniesieniem poziomu w tych już istniejących?

Ostatecznie decyzję o otwarciu trzeciego ogólniaka podejmie Rada Powiatu, która powinna przede wszystkim zastanowić się czy Powiat Dębicki stać na utrzymanie kolejnej szkoły?

Bardzo zastanawiający jest również fakt że to właśnie Burmistrzowi zależy aby Powiat otworzył szkołę? Czy dzięki temu miasto rozwiąże swój problem z nauczycielami którzy stracą pracę w gimnazjum i tym samym przerzuci koszty ich zatrudnienia na powiat?

Bez wątpienia reforma oświaty przyniesie dużo zmian, czy dobrych? Będziemy się przyglądać.Źródło: Re

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:26
...
...