Aktualności

Jest boisko. Będzie parking.

Dziś za kilka minut, o 18:00, w Szkole Podstawowej nr 8, rozpocznie się kolejne spotkanie mieszkańców osiedla Gawrzyłowa — Mickiewicza z burmistrzem Miasta Dębica-Mariuszem Szewczykiem oraz naczelnikami wydziałów Magistratu.

Ostatnie, jesienią ubiegłego roku, przebiegło pod znakiem wielu obietnic, o których możecie Państwo przeczytać tutaj.
Na obecną chwilę, na liście spraw pilnych, jak potwierdza Stanisław Oleksy — przewodniczący Rady Osiedlowej, nic się nie zmieniło, co oznacza, że ci, którzy dziś przyjdą na spotkanie, będą pytać o sprawę nowej hali gimnastycznej.

Innym, ale jak się okazuje równie gorącym tematem, jest boisko przy ul. Wilhelma Macha.

O boisko, wydawałoby się, że walczy tylko jedna rodzina, która ma je nad głową, chociaż na ostatnim spotkaniu, do dyskusji włączyli się sąsiedzi. Jedna z kobiet, zauważyła, podpowiadając jednocześnie władzom miasta, żeby nieopodal boiska zrobić parking, aby młodzież, która przyjeżdża skorzystać z miejscówki, mogła swobodnie i zgodnie z prawem zaparkować, ponieważ zdarza się, że auta pozostawione są wzdłuż i tak już wąskiej drogi.

Burmistrz obiecał, że nad pomysłem się zastanowi, chociaż redakcyjnie w wypowiedzi kobiety wyczuliśmy bardziej sarkazm, niż rzeczywistą chęć parkingu.

Mieszkańcy, sąsiadujący z boiskiem, skarżą się na naganne zachowanie młodzieży, która prawdopodobnie miejsce to wybrała sobie bardziej na schadzki, niż na grę w piłkę.

Najbardziej zbulwersowana sprawą jest kobieta, która boisko ma w bezpośrednim sąsiedztwie swojego domu, na wzniesieniu, co powoduje, że wszelkie krzyki i wulgaryzmy docierają na jej podwórko. Jak podkreśla, boiska najchętniej by się pozbyła, ale z uwagi na to, że jest to niemożliwe, apelowała o budowę ekranów dźwiękoszczelnych, bądź innego zabezpieczenia, które odseparowałoby jej rodzinę od głośnego problemu.

Sprawa w stertach pism była zgłoszona w Magistracie. Nie jest obca również Straży Miejskiej i Policji.

Niestety jak udało się ustalić Redakcji, temat nadal stoi w miejscu, a z uwagi na zbliżający się cieplejszy okres, znów istnieje obawa, że młodzież wróci na boisko, uprzykrzając czas rodzinie, a szczególnie małym dzieciom, dla których towarzystwo prawie dorosłych ludzi nie jest najlepszym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Do tematu jeszcze wrócimy.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 13:23
...
...