Aktualności

Burmistrz dostał podwyżkę.

Na ostatniej sesji, radni miejscy przyznali burmistrzowi podwyżkę. Wniosek złożył klub PiS i Wspólnoty Ziemi Dębickiej. ”Za” byli wszyscy, chociaż, po cichu w kuluarach chodzą głosy, że nie wszyscy o tym pomyśle słyszeli. Przynajmniej tak mówią co niektórzy radni. Inni z kolei, przed rozmową o podniesieniu pensji włodarzowi uciekali jak przed ogniem. Wniosek mógł być więc nie lada niespodzianką, tym bardziej że pod obrady wprowadzono go dopiero tuż przed samą sesją. Po co ten pośpiech?

Z tym pytaniem chcieliśmy się zwrócić do Andrzeja Bala - wiceprzewodniczącego RM, z którym o planowanej podwyżce Redakcja rozmawiała w połowie kwietnia.

- Dyskutujemy o podwyżce, nie jest to żadną tajemnicą, ale na razie to tylko rozmowy. Jak widać, porządek obrad sesji nie przewiduje jeszcze takiego punktu. Krócej mówiąc, spekulacje są, ale czekamy na kolejne osiągnięcia burmistrza. - Z przekonaniem zapewniał radny.

Po przegłosowanej uchwale, pomimo kilkukrotnego kontaktu z naszej strony, radny nie znalazł czasu na rozmowę. A nam, w imieniu mieszkańców, chodziło tylko o konfrontację wcześniejszych zapewnień Pana radnego. W końcu chodzi o pieniądze, a w tej sferze nie powinno być żadnych niedomówień. Tym bardziej że podwyżka dla burmistrza nie jest mała. Mariusz Szewczyk miesięcznie będzie dostawać więcej o 800 zł.

Mamy jednocześnie nadzieję, że na tym się nie skończy i teraz na większą wypłatę będą mogli liczyć również wszyscy pracownicy np. Urzędu Miejskiego.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 02:19
...
...