Aktualności

I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków

Na zawody zorganizowane po raz pierwszy przez Agnieszkę Żurek z Akademii Małego Strażaka w Brzeźnicy przybyły drużyny małych strażaków z Chotowej, Łęk Górnych i Brzeźnicy. Zawody, które rozpoczęły się o godzinie 15.00, odbywały się w formie zabawy.
Mali strażacy mieli za zadanie m.in. pokonać tor przeszkód, biec z wiaderkami wody między pachołkami, wykazać się umiejętnością trafienia do celu z hydronetki czy udzielić pierwszej pomocy.

Dzieciaki miały okazję do doskonałej zabawy i zaprezentowania swojej sprawności, umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego oraz wiedzy dotyczącej ratownictwa medycznego. Wszystkim dzieciom z całych sił kibicowali rodzice, a dorośli strażacy pomagali wszędzie tam, gdzie maluchy same nie dawały rady. Najważniejsza podczas tej imprezy była jednak dobra zabawa, dlatego wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach zostały jednakowo nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i medalami.
Na wszystkich uczestników zawodów tego dnia czekało także szereg atrakcji.

Dzieci mogły usiąść w wozie strażackim i radiowozie policyjnym, pozjeżdżać z dmuchanego zamku, spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy i pysznego tortu w kształcie węża strażackiego. Podczas zawodów został zaprezentowany także pokaz, jak nie należy gasić palącego się oleju wodą oraz pokaz baniek mydlanych.

Medale i dyplomy za udział w zawodach otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów. Wręczyli je burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, starosta Andrzej Reguła i dyrektor MOSiR Marta Pawełko - Tokarz.

„Zawody Małych Strażaków to świetna inicjatywa, która jak tutaj dzisiaj widzimy, doskonale integruje lokalne środowisko. Mieszkańcy ziemi dębickiej przybyli tutaj całymi rodzinami. Jestem pełen uznania dla tego, co robi Akademia Małego Strażaka z Brzeźnicy, ucząc dzieci m.in. udzielania pierwszej pomocy i rozwijając ich zainteresowania.
Dzieci doskonale się bawią, a jednocześnie zajęcia te pozytywnie wpływają na ich rozwój fizyczny i zacieśnianie więzi z rówieśnikami - mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Na lodzie o Puchar Dębicy 2018
  • Zmierzą się w Tenisie.
  • Igloopolanie na Dzień Kobiet
  • Bieg Tropem Wilczym w Dębicy
  • 15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 11:44
...
...