Aktualności

Wyremontują fragment Wielopolskiej.

Gdyby nie odrzucony wniosek o dofinansowanie z tzw. "Schetynowki", o które starał się Powiat w ubiegłym roku, już teraz byłby zrywany stary asfalt, a po krzywych chodnikach nie byłoby śladu. Wojewoda wniosek jednak odrzucił, ale Starostwo nie próżnuje i choć tylko za swoje pieniądze, startuje z remontem fragmentu ul. Wielopolskiej w Dębicy.

Modernizacją, która rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku, objęty będzie kawałek drogi od ul. Rzeszowskiej, aż po rondo przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

- Po demontażu wysłużonych elementów, zostanie wymieniona kanalizacja deszczowa, odbudowana konstrukcja jezdni, nowe chodniki oraz nakładka asfaltowa, umocnione skarpy i zjazdy. Wymienimy również zniszczoną nawierzchnię asfaltową na rondzie. - Mówi Jacek Drobot - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy.

Powiat na inwestycję planuje wydać 866 000,00 zł. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy spośród pięciu zgłoszonych ofert, które wahają się od 80 5881,04 do 98 8018,18 zł.

- To dobry początek i prognoza na przyszłość. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się odremontować całą Wielopolską, tak jak było zaplanowane. Mieszkańcy już wystarczająco długo czekali na nową, a przede wszystkim bezpieczną drogę. Tego tematu na pewno nie odpuścimy. - Dodaje Roman Ciszek - radny Powiatu Dębickiego.

Ul. Wielopolska to droga powiatowa, wyremontowany fragment będzie przekazana w utrzymanie Miastu.
Natomiast jesienią tego roku, Powiat już po raz drugi będzie ubiegał się o dofinansowanie 50% wartości remontu Wielopolskiej z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Na drugą połowę złożyć mają się solidarnie trzy samorządy: Powiat Dębicki, Gmina Miasto Dębica oraz Gmina Dębica.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Baw się i pracuj w Gminie Dębica -Piknik Integracyjny
  • City of Lights - Rzeszow and Warsaw na Bezdomnej.
  • Muzycy z filharmonii zagrają na festynie.
  • Rozpoczęcie wakacyjnego sezonu kąpielowego  w NEMO z firmą Lerg
  • XVII Ogólnopolski Spływ Kajakowy „WISŁOKA 2017″


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Czerwiec 2017 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

SONDA

Jak oceniasz "DNI DĘBICY"

...
Godzina: 02:14
...
...