Aktualności

Wyremontują fragment Wielopolskiej.

Gdyby nie odrzucony wniosek o dofinansowanie z tzw. "Schetynowki", o które starał się Powiat w ubiegłym roku, już teraz byłby zrywany stary asfalt, a po krzywych chodnikach nie byłoby śladu. Wojewoda wniosek jednak odrzucił, ale Starostwo nie próżnuje i choć tylko za swoje pieniądze, startuje z remontem fragmentu ul. Wielopolskiej w Dębicy.

Modernizacją, która rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku, objęty będzie kawałek drogi od ul. Rzeszowskiej, aż po rondo przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

- Po demontażu wysłużonych elementów, zostanie wymieniona kanalizacja deszczowa, odbudowana konstrukcja jezdni, nowe chodniki oraz nakładka asfaltowa, umocnione skarpy i zjazdy. Wymienimy również zniszczoną nawierzchnię asfaltową na rondzie. - Mówi Jacek Drobot - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy.

Powiat na inwestycję planuje wydać 866 000,00 zł. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy spośród pięciu zgłoszonych ofert, które wahają się od 80 5881,04 do 98 8018,18 zł.

- To dobry początek i prognoza na przyszłość. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się odremontować całą Wielopolską, tak jak było zaplanowane. Mieszkańcy już wystarczająco długo czekali na nową, a przede wszystkim bezpieczną drogę. Tego tematu na pewno nie odpuścimy. - Dodaje Roman Ciszek - radny Powiatu Dębickiego.

Ul. Wielopolska to droga powiatowa, wyremontowany fragment będzie przekazana w utrzymanie Miastu.
Natomiast jesienią tego roku, Powiat już po raz drugi będzie ubiegał się o dofinansowanie 50% wartości remontu Wielopolskiej z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Na drugą połowę złożyć mają się solidarnie trzy samorządy: Powiat Dębicki, Gmina Miasto Dębica oraz Gmina Dębica.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Otwarte Mistrzostwa Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polski Południowo - Wschodniej.
  • Dni Dębicy 2018
  • Pierwszy Zlot FOODTRUCKÓW w Dębicy
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.
  • Widowisko artystyczne na 3 maja


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Kwiecień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 10:16
...
...