Aktualności

Tyle krzeseł w Galerii Sztuki MOK jeszcze nie było

W sali im. Franciszka Szczerbińskiego w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury można obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy z okazji 25-lecia działalności tej placówki.

W szkole od lat realizuje swój autorski projekt nauczyciel plastyki Dariusz Grabowski. Polega on na tym, że na zajęciach z przedmiotu uczniowie malarsko interpretowali motyw krzesła. „Przetwarzane na tysiące sposobów w różnych technikach malarskich - wyjaśnia Dariusz Grabowski – dają wyobrażenie o ogromnych możliwościach dziecka – twórcy”.

Nie wszystkie prace są podpisane imieniem i nazwiskiem, nie mają nawet sygnatur, lecz – znowu oddajmy głos D. Grabowskiemu – „Nie chodziło nam o ukazanie prac konkretnych artystów, ale zestawienie ich wielości i różnorodności”.

Na wystawie można obejrzeć około 80 prac powstałych w latach między 1995 i 2017. Ponieważ SP nr 11 jest placówką integracyjną część krzeseł została namalowana przez uczniów niepełnosprawnych. Trudno jednak dopatrzeć się różnic między pracami wynikającymi z tej niepełnosprawności. Dariusz Grabowski wyciąga z tego faktu bardzo optymistyczny wniosek: „W obliczu sztuki jesteśmy równi”.

Barbara Kozicka, dębicka plastyczka, uczestniczka wielu wystaw środowiskowych, z którą oglądaliśmy tę wystawę, określiła ją jako „bardzo interesującą i ciekawą”. Polecamy ją zatem sympatykom sztuk plastycznych w Dębicy.

Przypominamy, że Galeria Sztuki MOK jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Zobacz fotorelację

Fot.: Andrzej Janiec
Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC
  • Dzień Dziecka na basenach MOSiR.
  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Czerwiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 18:35
...
...