Aktualności

Ślązaczka autorką logo Powiatu Dębickiego.

Aleksandra Jamróz z Mysłowic w województwie Śląskim wygrała “Konkurs na projekt graficzny logo Powiatu Dębickiego”, zgarniając tym samym nagrodę główną, czyli 1500 zł. brutto.

- To jej praca spodobała się najbardziej spośród 40 z całej Polski, o czym zadecydowało jury. Teraz logo będziemy wykorzystywać do folderów oraz korespondencji, wychodzących z Powiatu. Chcę nadmienić, że wszystkie prace były dobre, ale uzasadnieniem oraz profesjonalizmem projektu, wygrała Pani Aleksandra. - Powiedział Andrzej Reguła - starosta Powiatu Dębickiego.

Pani Aleksandra jest dyplomowanym plastykiem o specjalizacji reklama wizualna. Praktyczne umiejętności zdobyła w różnych studiach reklamy. Obecnie pracuje jako wolny strzelec w swoim zawodzie. Jest autorką m.in. logotypów stworzonych z okazji 50-lecia Kuźni Raciborskiej oraz 150-lecia gminy Wawer. Na co dzień zajmuje się wychowaniem czteroletniego synka, dużo podróżuje i szuka nowych inspiracji graficznych.

Autorka przesłała nie tylko sam projekt, ale również dokładną genezę jego powstania. Pierwszą inspiracją był węzeł autostradowy, jako symbol rozwoju gospodarczego oraz infrastrukturalnego Powiatu Dębickiego. Układ kolorystyki nawiązuje natomiast do niebiesko - czerwonego herbu, podkreślając silne wartości historyczne oraz kulturalne. Logo musiało również nawiązywać do hasła promującego Powiat „KOTLINA INNOWACJI - POGÓRZE MOŻLIWOŚCI”

Pomimo rozstrzygniętego konkursu, Powiat nie rezygnuje z herbu, a w przyszłości jeśli budżet, dedykowany promocji samorządu pozwoli, powstanie księga wizerunku Powiatu Dębickiego.

rzpr, fot.: Powiat Dębicki

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:25
...
...