Aktualności

Protestowali i zapraszali na sesje.

Tak jak w ponad 140 miastach w Polsce, tak i w Dębicy z inicjatywy lokalnego Komitetu Obrony Demokracji, pod Sądem Rejonowym, protestowali wszyscy ci, którzy żądali prezydenckiego weta w sprawie trzech ustaw odnoszących się do: ustroju w sądach powszechnych, Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądownictwa.

Dziś decyzja prezydenta jest już znana. Rano na konferencji prasowej poinformował o wecie dwóch ustaw. To jednak nie koniec aktywności KOD-u, szczególnie Dębickiego, którego działacze zaprosili mieszkańców m.in. do... udziału w sesjach Rady Miejskiej, bo jak podkreślają, warto zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać, kiedy radni są „za”, a kiedy „przeciw".

Wczoraj przedstawiciele dębickiego KOD-u, przypomnieli zebranym jak ogromną wagę dla społeczeństwa ma wolność, równość i demokracja, skandując jednocześnie właśnie takie hasło. Zaznaczyli także, że brak prezydenckiego veta może odbić się nie tylko na wysoko postawionych działaczach politycznych, ale również wśród społeczeństwa, które tak jak wczoraj postanowiło walczyć o swoje prawa. Powagi protestowi dodały transparenty, kwiaty i świece.

Nie zabrakło również kilku słów o solidarności, jako o spoiwie walczących o ważne społecznie sprawy, do których tak jak kilka miesięcy temu przy reformie edukacji, tak podczas ostatniego weekendu walczyli przeciwnicy reform w sądownictwie.

Przedstawiciele dębickiego KOD-u zachęcili również do udziału w sesjach Rady Miejskiej, na przykładzie cofnięcia zmiany nazwy ul. 23 Sierpnia, dając do zrozumienia, że dobrze zorganizowana grupa mieszkańców w słusznej sprawie jest w stanie wywalczyć swoją rację.

Wracając jednak do tematu reformy sądownictwa, dzisiaj ok. 10:00 rano, podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda poinformowała, że zawetuje dwie ustawy, dotyczące SN i KRS, a podpisze o sądach powszechnych.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Październik 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 18:02
...
...