Aktualności

Kolejne pieniądze dla miasta Dębica

W ramach konkursu zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zadania związane z rozwojem infrastruktury służącej edukacji ekologicznej projekt „Ja i Ekoludek” otrzymał dofinansowanie w kwocie 47 228,50 zł.

„Ja i Ekoludek” to zadanie w ramach edukacji ekologicznej, które będzie realizowane w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy. Zakres przedsięwzięcia będzie obejmował doposażenie pracowni edukacji ekologicznej między innymi:
- tablicy interaktywnej z projektorem, laptop,
- zestawy do badania wody, gleby i powietrza, filmy edukacyjne, lupy, mikroskopy, kompasy,
- lornetki, sprzęt młodych ekologów, tablica magnetyczna, stanowiska do prowadzenia zajęć plastycznych, stanowiska do prowadzenia doświadczeń,
- krzesła i stoliki, meble do przechowywania zakupionego sprzętu.

Idea realizacji projektu zrodziła się na podstawie rzeczywistych, zdefiniowanych problemów, coraz częściej występujących w naszym społeczeństwie. Należą do nich przede wszystkim brak elementarnej wiedzy na temat ochrony środowiska, gospodarki odpadami, otaczającej nas przyrody, a także zdrowego trybu życia. Dlatego projekt obejmuje cztery obszary tematyczne – niezwykle istotne w procesie edukacji szkolnej tj. socjalizacja, ochrona środowiska, sport i kultura. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli szkół podstawowych oraz zaproszonych gości: leśniczy z Nadleśnictwa Dębica, pracownik Wodociągów Dębickich, pracownik Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie, weterynarz i trener psów. Dzieci będą się uczyły, jak przyjaźnie obcować z przyrodą, by nie niszczyć jej zasobów i piękna oraz jak ją chronić. Uczniowie zaszczepieni tematyką ekologiczną, w dalszym procesie edukacyjnym mogą być prekursorami „inicjatyw ekologicznych” i akcji zamierzających do poprawy stanu środowiska w szkole podstawowej, gimnazjum czy w szkole średniej.

źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Na lodzie o Puchar Dębicy 2018
  • Zmierzą się w Tenisie.
  • Igloopolanie na Dzień Kobiet
  • Bieg Tropem Wilczym w Dębicy
  • 15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 11:24
...
...