Aktualności

Nie zatrzymał się, bo myślał, że ujdzie mu to na sucho. Miał 16 lat.

W poniedziałek po godz. 11, w miejscowości Szkodna ropczyccy policjanci zauważyli kierującego oplem, którego tor jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie pojazdu. Kierujący nie zastosował się do nich i gwałtownie przyspieszył skręcając w boczną drogę. Po przejechaniu kilku kilometrów, policjanci zatrzymali kierującego.W trakcie legitymowania ustalono, że kierującym był 16-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie kierującego wykazało, że był trzeźwy. Jak stwierdził, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż nie posiadał uprawnień i myślał, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności.Teraz nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Przypominamy, że Ustawa, która weszła w życie 1 czerwca bieżącego roku, wprowadza zmiany w Kodeksie karnym, Kodeksie wykroczeń, Kodeksie postępowania karnego, Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w Prawie o ruchu drogowym. Zgodnie z wymienionymi wyżej nowelizacjami kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

źródło: KPP Ropczyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Na lodzie o Puchar Dębicy 2018
  • Zmierzą się w Tenisie.
  • Igloopolanie na Dzień Kobiet
  • Bieg Tropem Wilczym w Dębicy
  • 15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 11:42
...
...