Aktualności

O wyborze nowego dyrektora, prawie nikt mówić nie chce.

To Zarząd Powiatu (Andrzej Reguła - starosta, Mateusz Pasek - wicestarosta, Anna Gawlik, Aleksander Reguła oraz Zygmunt Żabicki), zadecydują, tak, jak w przypadku I LO w Dębicy, kto zostanie nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie, pomimo uprzednio ogłoszonego konkursu na to stanowisko. W "Jagielle" wybór padł na Leszka Klabachę, co spotkało się z oburzeniem części środowiska nauczycielskiego, m.in. dlatego, że żoną Klabachy jest radna powiatowa, związana z PSL-em, podobnie jak starosta.

W Pilźnie z kolei, po odejściu w tym roku na emeryturę Marka Wojtuły, nic nie wskazywało na to, by wybór jego następcy miał odbyć się pod znakiem jakichkolwiek kontrowersji.

W ogłoszonym jeszcze przed wakacjami konkursie udział wzięły: Anna Pietruszewska - Sarama, która uczy przedmiotów artystycznych w ZS w Zawadzie oraz Agnieszka Panek, która przed likwidacją NKJO w Dębicy, pełniła funkcję dyrektora Kolegium.

Niestety z uwagi na fakt, iż żadna z kandydatek nie uzbierała większości głosów, konkurs nie został rozstrzygnięty, a chęć pełnienia funkcji wyraziła Dorota Falkowska, która od ponad 20 lat jest związana z liceum w Pilźnie. Uzyskała również pełne poparcie Rady Pedagogicznej, która to z kolei sprzeciwiła się drugiej zaproponowanej kandydatce - Jolancie Rębiś, która jest z wykształcenia nauczycielem biologii, a przez ponad 20 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Parkoszu.

Sprzeciw Rady Pedagogicznej Liceum w Pilźnie, potwierdził w rozmowie z Redakcją sam starosta Powiatu Dębickiego.
- Rada wskazała, że ich kandydatka zna lepiej specyfikę szkoły, bo jest z nią związana od ponad 20 lat. Ale brakuje jej kursu zarządzania oświatą. Ma go z kolei pani Rębiś, której zostało też już niewiele do emerytury. - Powiedział Andrzej Reguła.

Zapytana o sprawę, Dorota Falkowska, odmówiła komentarza. Natomiast z drugą kandydatką Redakcji nie udało się skontaktować. Milczeniem odpowiedział również Marek Wojtuła.

Chociaż decyzję w sprawie powołania konkretnej osoby na stanowisko dyrektora leży w kompetencji Zarządu Powiatu, starosta nie ukrywa, że decydujący głos w sprawie będzie miało Kuratorium w Rzeszowie, do którego starosta wystosował prośbę o zaopiniowanie pani Jolanty Rębiś jako dyrektora LO w Pilźnie na okres 5 lat.

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało niewiele czasu, jednak z informacji, jakie dziś uzyskała Redakcja w Wydziale Oświaty Starostwa Powiatowego, wynika, że Kurator już wczoraj wydała pozytywną opinię na temat Jolanty Rębiś.

Natomiast w poniedziałek, o 9:00 ma się odbyć posiedzenie Zarządu Powiatu, który zagłosuje, za powierzeniem funkcji dyrektora, na wskazany okres, co z kolei, z uwagi na prośbę wystosowaną do Kuratorium na temat konkretnej osoby, będzie tylko formalnością. Jedyną niewiadomą będzie rozłożenie głosów, czy Zarząd będzie jednogłośny?

Nie będzie to jednak jeszcze koniec sprawy. Kolejnym niuansem jest sposób zatrudnienia nowej pani dyrektor oraz pytanie, czy Rada Pedagogiczna LO w Pilźnie będzie walczyła o swoją kandydatkę?

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Październik 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 02:18
...
...