Aktualności

Jeśli nie odwoła słów, wytoczy radnej proces.

Chyba nikt, kto był dziś obecny na sesji Rady Miejskiej, nie przypuszczał, że krótka wizyta przewodniczącego Rady Gminy Dębica, będzie impulsem do ostrej wymiany zdań między dwójką radnych miejskich.

A zaczęło się niewinnie, bo od listu z podziękowaniami.
"Rada Gminy Dębica wraz z wójtem, dziękuje za stanowisko i kierunek działania podjęty przez burmistrza i Radę Miejską w Dębicy, związane z transportem publicznym.[...] Punktem najważniejszym była stosowana decyzja podjęta na komisjach, za co wszystkim radnym dziękujemy, a w szczególności panu Mateuszowi Cebuli." - odczytał Piotr Żybura, składając podziękowania na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej.
Słowa te wywołały wśród radnych spory szum. Nie obyło się też bez cichych komentarzy.

Na koniec sesji, do podziękowań odniosła się Joanna Ożóg, zwracając się do radnych z prośbą o to, aby przede wszystkim zadbać o budżet Miasta, który jej zdaniem nie jest aż tak bogaty.

- Dziś pan przewodniczący Rady Gminy nam uświadomił, że to my zadbaliśmy o gminny budżet, a nie o własny, bo tam było ponad 200 tys. zł. Ja nie dziwię się, że taki wniosek złożył radny, który nie jest mieszkańcem tego miasta, tylko mieszka w Krakowie, więc jaki on ma interes dbać o budżet naszej Gminy. - Z przekonaniem powiedziała Joanna Ożóg.

Słowom radnej, dłużny nawet chwili nie pozostał adresat słów - radny Mateusz Cebula.
- Jestem zmuszony odnieść się do odpowiedzi mojej ulubionej pani radnej. Proszę odwołać te słowa albo przedstawić dowody, w przeciwnym razie wytoczę pani proces.- Odpowiedział zdenerwowany radny Cebula.

- Cieszę się bardzo z tego procesu. - Odpowiedziała Joanna Ożóg.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 06:01
...
...