Aktualności

Odpowie za znieważenie policjanta.

Odpowiedzialność przed sądem poniesie 23-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, który w trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy. Mężczyzna groził im zwolnieniem ze służby, jeżeli nie zaprzestaną wykonywania czynności służbowych.

W poniedziałek sędziszowscy funkcjonariusze około godz. 1:00 zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie miało dojść do awantury domowej. Fakt, ten został potwierdzony. Patrol podjął interwencję wobec awanturującego się młodego mężczyzny, który zachowywał się agresywnie wobec przebywających w mieszkaniu osób, jak również policjantów. Mężczyzna nie podporządkował się także poleceniom policjantów, a ponadto znieważał ich i groził, że zostaną zwolnieni ze służby, jeśli natychmiast nie zaprzestaną wykonywania czynności wobec niego.

Awanturnik został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i zmuszania do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
źródło: KP Ropczyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Jarmark Bożonarodzeniowy i III Świąteczny Bieg Przebierańców.
  • Kino KOSMOS w grudniu - znamy repertuar.
  • Jubileusz Wisłoczan.
  • X Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów
  • Kino KOSMOS w listopadzie - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Listopad 2017 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

SONDA

Czy w Dębicy czujesz się bezpiecznie?

...
Godzina: 01:22
...
...