Aktualności

Jest decyzja w sprawie Ocynkowni

Dzisiaj (13.09.2017 r.) kilka minut po 10:00, wójt Gminy Dębica, po obszernym wyjaśnieniu oraz wskazaniu argumentacji, przedstawił decyzję w sprawie planowanej inwestycji w postaci ocynkowni ZinkPower Podkarpacie.

Decyzją wójta ZinkPower nie dostał pozwolenia na budowę hali produkcyjnej.
- Po rozpatrzeniu wniosku w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa hali produkcyjno - magazynowej wraz z częścią biurowo - socjalną oraz placem magazynowym, położonej w Zawadzie dla Zakładu ZinkPower Podkarpacie", odmawiam zgody na realizację tego przedsięwzięcia. - odczytał Stanisław Rokosz - wójt Gm. Dębica.

Głównym argumentem, który zaważył na decyzji, była zbyt bliska lokalizacja ujęcia wody pitnej od miejsca planowanej inwestycji.

Postępowanie w sprawie ocynkowni rozpoczęło się jeszcze w połowie grudnia 2016 r. Zakończyło je wydanie decyzji środowiskowej, od której stronom przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie, za pośrednictwem Wójta gminy Dębica, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Działka, na której miała powstać ocynkownia, jak zapewnia wójt, ma już potencjalnych zainteresowanych. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by chwalić się szczegółami.

W spotkaniu brali udział:
Stanisław Rokosz- Wójt Gminy Dębica
Marek Mikrut- Z-ca Wójta Gminy Dębica
Paweł Wolicki- doradca ds.gospodarczych
Janusz Kurnik- Biegły
Text/fot.:Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 12:55
...
...