Aktualności

Jest decyzja w sprawie Ocynkowni

Dzisiaj (13.09.2017 r.) kilka minut po 10:00, wójt Gminy Dębica, po obszernym wyjaśnieniu oraz wskazaniu argumentacji, przedstawił decyzję w sprawie planowanej inwestycji w postaci ocynkowni ZinkPower Podkarpacie.

Decyzją wójta ZinkPower nie dostał pozwolenia na budowę hali produkcyjnej.
- Po rozpatrzeniu wniosku w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa hali produkcyjno - magazynowej wraz z częścią biurowo - socjalną oraz placem magazynowym, położonej w Zawadzie dla Zakładu ZinkPower Podkarpacie", odmawiam zgody na realizację tego przedsięwzięcia. - odczytał Stanisław Rokosz - wójt Gm. Dębica.

Głównym argumentem, który zaważył na decyzji, była zbyt bliska lokalizacja ujęcia wody pitnej od miejsca planowanej inwestycji.

Postępowanie w sprawie ocynkowni rozpoczęło się jeszcze w połowie grudnia 2016 r. Zakończyło je wydanie decyzji środowiskowej, od której stronom przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie, za pośrednictwem Wójta gminy Dębica, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Działka, na której miała powstać ocynkownia, jak zapewnia wójt, ma już potencjalnych zainteresowanych. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by chwalić się szczegółami.

W spotkaniu brali udział:
Stanisław Rokosz- Wójt Gminy Dębica
Marek Mikrut- Z-ca Wójta Gminy Dębica
Paweł Wolicki- doradca ds.gospodarczych
Janusz Kurnik- Biegły
Text/fot.:Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC
  • Dzień Dziecka na basenach MOSiR.
  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Październik 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 18:31
...
...