Aktualności

Policjanci spotkali się z pedagogami.

We wtorek w sali konferencyjnej Urzędu Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyła się debata społeczna pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ". Główny celem spotkania było zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa młodzieży szkolnej. Debacie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Dębicy insp.Grzegorz Maksimczuk. W debacie wziął udział Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dębicy, Małgorzata Gargas.

Asp.sztab.Tomasz Totko przedstawił prezentację multimedialną odnoszącą się do aplikacji "Moja Komenda", "Krajowa Mapa Zagrożeń" oraz "Twój Dzielnicowy". Omówiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zagrożenia, które najczęściej są zgłaszane za pośrednictwem tego narzędzia w skali województwa podkarpackiego oraz powiatu dębickiego. Policjanci przybliżyli uczestnikom debaty charakter służby dzielnicowego. Komendant zwrócił uwagę na to, jak służba dzielnicowych to istotny i społecznie potrzebny sposób kontaktowania się ze społecznością. Gościom debaty przedstawiono zadania zawarte w programie "Dzielnicowy bliżej nas" oraz funkcjonowanie aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

Kolejnym elementem spotkania była dyskusja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodzieży. Poruszono temat nietolerancji, zagrożeń narkotykowych oraz zaginięć nastolatków. Ostatnim punktem wczorajszej debaty społecznej był udział w ankiecie ewaluacyjnej uczestników. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Dębicy poza wymienionymi udział wzięli sierż.sztab. Magdalena Baran oraz asp.Jacek Bator. Poruszone kwestie oraz zgłaszane uwagi zostaną wykorzystane podczas podejmowanych przez Policję działań.

źródło: KPP Dębica

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Zaczarowane Święta z baśnią i akcją dla Marysi i Krzysia.
  • Poranek z Tatą i spotkanie z listonoszem
  • Sylwester na Rynku w Dębicy
  • Jarmark Bożonarodzeniowy i III Świąteczny Bieg Przebierańców.
  • Kino KOSMOS w grudniu - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Grudzień 2017 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

SONDA

Czy w Dębicy czujesz się bezpiecznie?

...
Godzina: 18:28
...
...