Aktualności

Strażacy całą noc walczyli ze skutkami potężnej wichury.

W Dębicy na skrzyżowaniu ul.: Bojanowskiego i Kochanowskiego, Świętosława, w Pilźnie na ul. Witosa. W Stasiówce, Głobikowej, Górze Motycznej, Zawadce Brzosteckiej, Nagoszynie, Zasowie, Pustkowie, Gumniskach oraz Żdżarach. To tam 14 strażaków z jednostek PSP w Dębicy oraz dodatkowo z lokalnych OSP (m.in. Pilzno, Zawadka Brzostecka, Góra Motyczna, Pustków) pracowało nad usunięciem skutków nocnej wichury.

Powalone drzewa, poodrywane konary blokujące drogi oraz nadłamane sporej grubości gałęzie zagrażające zabudowaniom, to tylko niektóre z zagrożeń, jakie zostawił po sobie silny wiatr.

Jak informuje asp. Jacek Pawłowski - rzecznik prasowy PSP w Dębicy, strażacy do pierwszej akcji wyjechali już przed 23:00 i nadal pracują w niektórych z ww. miejscowości.

Taka sytuacja ma miejsce np. w Żdżarach, gdzie potężny konar drzewa, po odłamaniu od pnia, oparł się o dach stodoły, zagrażając nawet jej zawaleniem. Domownicy nie mogąc samodzielnie poradzić sobie z jego bezpiecznym usunięciem, wezwali strażaków.
A ta tęcza, która pokazała się pilźnieńskim strażakom, niech będzie zapowiedzią dobrej pogody i spokoju dla wszystkich dzielnych druhów!!! ;-)
Monika Bal na podst. inf. prasowej PSP Dębica/ fot: OSP Pilzno

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Ogniwko 2018
  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.
  • XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
  • Tylko Polska Piosenka z Januszem Radkiem


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Marzec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 04:39
...
...