Aktualności

Konsultacje projektu Gminnego Programu reitalizacji

Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji dotyczących założeń Gminnego Programu Rewitalizacji, które zostały doprecyzowane i uzupełnione po wystosowaniu stanowiska Zespołu ds. Rewitalizacji w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Dębica na lata 2016–2024 przy Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w terminie od dnia 09.10.2017 r. do dnia 08.11.2017 r. w następujących formach:
1. Zbieranie uwag i wniosków w formie papierowej oraz elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. Wypełnione czytelnie formularze będzie można dostarczyć:
a) drogą elektroniczną na adres e-mail: urzad@ugdebica.pl wpisując w tytule „Konsultacje społeczne – projekt Gminnego Programu Rewitalizacji”.
b) drogą korespondencyjną na adres Urzędu Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica, z dopiskiem: „Konsultacje społeczne – projekt Gminnego Programu Rewitalizacji”.
c) bezpośrednio do pok. nr 21 w Urzędzie Gminy Dębica w godzinach pracy Urzędu.
2. Spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji, umożliwiającego omówienie głównych założeń dokumentu, a także przedstawienie uwag, opinii i propozycji. Szczegółowy termin i miejsce podane zostaną co najmniej 7 dni kalendarzowych przed planowanym spotkaniem.
3. Zbieranie uwag ustnych do protokołu w budynku Urzędu Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica, w pok. 21 w godzinach pracy Urzędu.

Uwagi i/lub wnioski niepodpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem, złożone w innej formie niż na formularzu konsultacyjnym (z wyjątkiem pkt 3) lub po upływie wyznaczonego powyżej terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i/lub wniosków jest Wójt Gminy Dębica.

Formularz konsultacyjny oraz projekt ww. dokumentu dostępne będą od dnia 09.10.2017 r.:

· w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica, w pokoju nr 21, w godzinach pracy Urzędu;
· w wersji elektronicznej na oficjalnej stronie internetowej Gminy Dębica (www.ugdebica.pl), na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji w gminie Dębica (rewitalizacjagminydebica.pl) oraz na stronie podmiotowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.ugdebica.pl).

Zgodnie z art. 6 ust. 7 i 9 ustawy o rewitalizacji niezwłocznie po zakończeniu niniejszych konsultacji opracowana zostanie informacja podsumowująca ich przebieg, zawierająca dane o miejscu i czasie ich przeprowadzenia oraz omówienie ich przebiegu, a w przypadku formy, o której mowa w pkt 1 – również wszystkie uwagi wraz z odniesieniem się do nich. Zamieszczenie na stronie podmiotowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej informacji dotyczących wszystkich przeprowadzonych form konsultacji społecznych kończy te konsultacje.

W dniu 03.07.2017 r. Gmina Dębica wystąpiła z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego o ocenę i wpis GPR do Wykazu Programów Rewitalizacji Województwa Podkarpackiego. W dniu 15.09.2017 r. gmina otrzymała pismo ze stanowiskiem Zespołu ds. Rewitalizacji w sprawie GPR. W związku z powyższym projekt dokumentu został ponownie przeanalizowany i wprowadzono w nim odpowiednie uzupełnienia i poprawki, m.in. uzupełniono wskaźniki rezultatu dla poszczególnych projektów, zweryfikowano źródła finansowania i wskazano ich alternatywne warianty, uszczegółowiono komplementarność projektu planowanego do realizacji w ramach działania 6.3 RPO WP 2014-2020 z projektami „miękkimi” w ramach EFS.
Obwieszczenie Wpjta Gminy Dębica
Mapa
Gminny Program Rewitalizacji gminy Dębica na lata 2016 - 2024
Formularz zgłaszania uwag
źródło: Urząd Gminy w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.
  • XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
  • Tradycje Wielkanocne w gminie Dębica
  • Tylko Polska Piosenka z Januszem Radkiem


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Marzec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 01:23
...
...