Aktualności

Konsultacje projektu Gminnego Programu reitalizacji

Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji dotyczących założeń Gminnego Programu Rewitalizacji, które zostały doprecyzowane i uzupełnione po wystosowaniu stanowiska Zespołu ds. Rewitalizacji w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Dębica na lata 2016–2024 przy Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w terminie od dnia 09.10.2017 r. do dnia 08.11.2017 r. w następujących formach:
1. Zbieranie uwag i wniosków w formie papierowej oraz elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. Wypełnione czytelnie formularze będzie można dostarczyć:
a) drogą elektroniczną na adres e-mail: urzad@ugdebica.pl wpisując w tytule „Konsultacje społeczne – projekt Gminnego Programu Rewitalizacji”.
b) drogą korespondencyjną na adres Urzędu Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica, z dopiskiem: „Konsultacje społeczne – projekt Gminnego Programu Rewitalizacji”.
c) bezpośrednio do pok. nr 21 w Urzędzie Gminy Dębica w godzinach pracy Urzędu.
2. Spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji, umożliwiającego omówienie głównych założeń dokumentu, a także przedstawienie uwag, opinii i propozycji. Szczegółowy termin i miejsce podane zostaną co najmniej 7 dni kalendarzowych przed planowanym spotkaniem.
3. Zbieranie uwag ustnych do protokołu w budynku Urzędu Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica, w pok. 21 w godzinach pracy Urzędu.

Uwagi i/lub wnioski niepodpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem, złożone w innej formie niż na formularzu konsultacyjnym (z wyjątkiem pkt 3) lub po upływie wyznaczonego powyżej terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i/lub wniosków jest Wójt Gminy Dębica.

Formularz konsultacyjny oraz projekt ww. dokumentu dostępne będą od dnia 09.10.2017 r.:

· w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica, w pokoju nr 21, w godzinach pracy Urzędu;
· w wersji elektronicznej na oficjalnej stronie internetowej Gminy Dębica (www.ugdebica.pl), na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji w gminie Dębica (rewitalizacjagminydebica.pl) oraz na stronie podmiotowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.ugdebica.pl).

Zgodnie z art. 6 ust. 7 i 9 ustawy o rewitalizacji niezwłocznie po zakończeniu niniejszych konsultacji opracowana zostanie informacja podsumowująca ich przebieg, zawierająca dane o miejscu i czasie ich przeprowadzenia oraz omówienie ich przebiegu, a w przypadku formy, o której mowa w pkt 1 – również wszystkie uwagi wraz z odniesieniem się do nich. Zamieszczenie na stronie podmiotowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej informacji dotyczących wszystkich przeprowadzonych form konsultacji społecznych kończy te konsultacje.

W dniu 03.07.2017 r. Gmina Dębica wystąpiła z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego o ocenę i wpis GPR do Wykazu Programów Rewitalizacji Województwa Podkarpackiego. W dniu 15.09.2017 r. gmina otrzymała pismo ze stanowiskiem Zespołu ds. Rewitalizacji w sprawie GPR. W związku z powyższym projekt dokumentu został ponownie przeanalizowany i wprowadzono w nim odpowiednie uzupełnienia i poprawki, m.in. uzupełniono wskaźniki rezultatu dla poszczególnych projektów, zweryfikowano źródła finansowania i wskazano ich alternatywne warianty, uszczegółowiono komplementarność projektu planowanego do realizacji w ramach działania 6.3 RPO WP 2014-2020 z projektami „miękkimi” w ramach EFS.
Obwieszczenie Wpjta Gminy Dębica
Mapa
Gminny Program Rewitalizacji gminy Dębica na lata 2016 - 2024
Formularz zgłaszania uwag
źródło: Urząd Gminy w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 10:04
...
...