Aktualności

Widać już pierwsze efekty.

Czekali 40 lat. Rodzice, pedagodzy, a przede wszystkim dzieci. Dziś, pierwsze efekty obiecanego od dawna remontu, widać gołym okiem. Miasto zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a to znaczy, że kolejne rozpoczęcie roku przedszkolaki przywitają w nowych murach.

Przedszkole nr 8 na Os. Słonecznym w Dębicy wybudowano końcem lat 70', docelowo na dekadę. Placówka miała służyć dzieciom pracowników ówczesnych Zakładów Mięsnych. Czas jednak mijał, ale nie przeminęło przedszkole. Doraźnie modernizowane z niewielkich zbiórek, dzięki współpracy z rodzicami służyło kolejnym pokoleniom. Może nie zachęcało zewnętrznym wyglądem, ale poziom opieki oraz wytrwałość grona pedagogicznego, połączona z zaciętą walką rodziców o placówkę, pozwoliły pomysł jego zamknięcia odesłać do lamusa.

1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka odbyło się uroczyste wbicie łopaty pod nowy, rozbudowany budynek. Pierwsze prace ruszyły jeszcze tego lata. Dopóki aura pozwoli, modernizacja będzie trwać nadal.

Do tej pory wykonano m.in. fundamenty, ściany nośne wewnętrzne i zewnętrzne, ściany działowe parteru, strop nad parterem, ściany działowe piętra, elementy konstrukcyjne żelbetowe piętra, dach nad częścią żłobkową, instalacje elektryczne tej części, docieplenie fundamentów, część posadzek na parterze.

Natomiast prace, które trwają obecnie to przede wszystkim tynki wewnętrzne, ocieplenie ścian oraz dachu na d piętrem, oraz instalacja co i wod - kan.

Budynek zostanie oddany do użytku po wykonaniu praz wykończeniowych oraz porządkowych.

Przypomnijmy, że obok przedszkola będą znajdowały się też ścieżki dydaktyczne, miasteczko ruchu drogowego oraz plac zabaw i 13 miejsc postojowych.
Text, fot. Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 10:02
...
...