Aktualności

Wieczór z kontrabasem. Będzie magicznie.

Dyrekcja Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy oraz Urząd Miasta Dębica serdecznie zapraszają na Koncert Kontrabasowy z cyklu Młode Dębickie Talenty.

Bohaterem muzycznego spotkania, które odbędzie się 27.10.2017 r. o godz. 17:30 w auli ZPSM w Dębicy będzie Paweł Prucnal, wychowanek Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy w klasie kontrabasu Roberta Piękosia.

Młody muzyk w swoim repertuarze posiada wiele kompozycji na kontrabas od stylu barokowego, klasycznego aż po muzykę współczesną. W 2017 roku Paweł Prucnal z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu dr hab. Ireny Olkiewicz. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W latach 2014 – 2016 brał udział w projektach orkiestrowych w Filharmonii Dolnośląskiej i Filharmonii Opolskiej. Uczestniczył także w trasach koncertowych po Polsce i Szwajcarii z agencją muzyczną „Pro Musica”.

W styczniu 2017 roku został zaproszony na przesłuchania do grupy kontrabasowej filharmoników wiedeńskich: Wiener Staatsoper, ORF Radio Symphony Orchestra Vienna. Obecnie jest muzykiem Polskiej Orkiestry Symfonicznej Iuventus działającej od czerwca 2008 roku w Warszawie. Orkiestra ta została założona w celu promowania utalentowanych młodych muzyków, współpracuje ze znakomitymi dyrygentami m.in. z Antonim Witem, Jerzym Maksymiukiem czy Krzysztofem Pendereckim. Współpraca dyrygencka z Krzysztofem Pendereckim zaowocowała wydaniem szeregu dzieł tego wybitnego kompozytora. Od 2013 roku Krzysztof Penderecki objął Honorowym Patronem Artystycznym.

Magiczny wieczór z Pawłem Prucnalem i jego kontrabasem obfitować będzie w znakomitą muzykę. W programie Koncertu znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha, Eduardo Nanny, Giovaniego Bottesiniego, Karla Die von Dittersdorfa, Giovanniniego Lorenzo Luliera.

Wraz z Pawłem zaprezentują się najmłodsi podopieczni Roberta Piękosia – Anna Komala oraz Marcel Pietraszewski – uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Wykonawcom akompaniować będą Żanna Parchomowska i Maria Grabowska.

Koncert, na który wstęp jest wolny, poprowadzi Robert Piękoś.
źródło: ZPSM w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 13:50
...
...