Aktualności

Wieczór z kontrabasem. Będzie magicznie.

Dyrekcja Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy oraz Urząd Miasta Dębica serdecznie zapraszają na Koncert Kontrabasowy z cyklu Młode Dębickie Talenty.

Bohaterem muzycznego spotkania, które odbędzie się 27.10.2017 r. o godz. 17:30 w auli ZPSM w Dębicy będzie Paweł Prucnal, wychowanek Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy w klasie kontrabasu Roberta Piękosia.

Młody muzyk w swoim repertuarze posiada wiele kompozycji na kontrabas od stylu barokowego, klasycznego aż po muzykę współczesną. W 2017 roku Paweł Prucnal z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu dr hab. Ireny Olkiewicz. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W latach 2014 – 2016 brał udział w projektach orkiestrowych w Filharmonii Dolnośląskiej i Filharmonii Opolskiej. Uczestniczył także w trasach koncertowych po Polsce i Szwajcarii z agencją muzyczną „Pro Musica”.

W styczniu 2017 roku został zaproszony na przesłuchania do grupy kontrabasowej filharmoników wiedeńskich: Wiener Staatsoper, ORF Radio Symphony Orchestra Vienna. Obecnie jest muzykiem Polskiej Orkiestry Symfonicznej Iuventus działającej od czerwca 2008 roku w Warszawie. Orkiestra ta została założona w celu promowania utalentowanych młodych muzyków, współpracuje ze znakomitymi dyrygentami m.in. z Antonim Witem, Jerzym Maksymiukiem czy Krzysztofem Pendereckim. Współpraca dyrygencka z Krzysztofem Pendereckim zaowocowała wydaniem szeregu dzieł tego wybitnego kompozytora. Od 2013 roku Krzysztof Penderecki objął Honorowym Patronem Artystycznym.

Magiczny wieczór z Pawłem Prucnalem i jego kontrabasem obfitować będzie w znakomitą muzykę. W programie Koncertu znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha, Eduardo Nanny, Giovaniego Bottesiniego, Karla Die von Dittersdorfa, Giovanniniego Lorenzo Luliera.

Wraz z Pawłem zaprezentują się najmłodsi podopieczni Roberta Piękosia – Anna Komala oraz Marcel Pietraszewski – uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Wykonawcom akompaniować będą Żanna Parchomowska i Maria Grabowska.

Koncert, na który wstęp jest wolny, poprowadzi Robert Piękoś.
źródło: ZPSM w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 19:32
...
...