Aktualności

Broń w ręku dzieci na ''Poranku z Tatą''. Kto ma rację?

Jan Borek - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury winny się nie czuje. Piotr Michoń - radny Rady Miejskiej "porankowy" pomysł rozumie, ale z wyłączeniem broni, która to miała trafić do rąk dzieci, podczas ostatniego "Poranka z Tatą", którego gośćmi byli żołnierze WOT.

- Ja i wiele osób w Dębicy uważamy, że dawanie dzieciom broni do ręki to nie jest dobry pomysł. Pisały o tym gazety ogólnopolskie. Rozumiem spotkania z żołnierzem, ale dawanie broni do ręki, co w dodatku zostało uwiecznione na zdjęciach, jest przesadą. - Mówił z oburzeniem Piotr Michoń.

O sprawie rzeczywiście rozpisywały się gazety, doszukując się w kinowym spotkaniu promocji wojska, czy nawet chęci ocieplenia wizerunku żołnierzy.

Z kolei dyrektor MOK-u, nie do końca zgadzając się ze zdaniem radnego, broni pomysłu "Poranków z Tatą", zainicjowanych jeszcze w ubiegłym roku.

- Każdy ma prawo do indywidualnej opinii. Nie podważam zdania radnego. Natomiast chcę zwrócić uwagę na to, że nie była to pierwsza impreza z udziałem służb mundurowych. Po strażakach, policjantach oraz Straży Miejskiej przyszedł czas na wojsko. Pan pułkownik bardzo się przygotował do tego spotkania. Przywiózł ekipę żołnierzy z oprzyrządowaniem, m.in. bronią. Co ważne i trzeba to zaznaczyć, dzieci nie uczestniczyły w tych spotkaniach same. Każdorazowo są pod opieką rodziców. Ufam, że są to ludzie inteligentni i odpowiedzialni. Jeśli uznali, że ich latorośle mogą uczestniczyć i to im nie wyrządzi krzywdy, to biorą za to pełną odpowiedzialność. My tylko umożliwiamy kontakt z różnymi ludźmi, osobowościami, formacjami. To decyzja rodziców jest tutaj najważniejsza, dlatego nie mam sobie nic do zarzucenia. - Tłumaczy Jan Borek.

Każda zapowiedź oraz relacja "Poranków z Tatą", zawsze była zamieszana na stronie internetowej MOK-u. Niestety, edycji z żołnierzami WOT, trudno szukać w internetowych przestworzach. Prawdopodobnie została usunięta.
Pytanie, dlaczego?
Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Ogniwko 2018
  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.
  • XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
  • Tylko Polska Piosenka z Januszem Radkiem


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Marzec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 15:00
...
...