Aktualności

Broń w ręku dzieci na ''Poranku z Tatą''. Kto ma rację?

Jan Borek - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury winny się nie czuje. Piotr Michoń - radny Rady Miejskiej "porankowy" pomysł rozumie, ale z wyłączeniem broni, która to miała trafić do rąk dzieci, podczas ostatniego "Poranka z Tatą", którego gośćmi byli żołnierze WOT.

- Ja i wiele osób w Dębicy uważamy, że dawanie dzieciom broni do ręki to nie jest dobry pomysł. Pisały o tym gazety ogólnopolskie. Rozumiem spotkania z żołnierzem, ale dawanie broni do ręki, co w dodatku zostało uwiecznione na zdjęciach, jest przesadą. - Mówił z oburzeniem Piotr Michoń.

O sprawie rzeczywiście rozpisywały się gazety, doszukując się w kinowym spotkaniu promocji wojska, czy nawet chęci ocieplenia wizerunku żołnierzy.

Z kolei dyrektor MOK-u, nie do końca zgadzając się ze zdaniem radnego, broni pomysłu "Poranków z Tatą", zainicjowanych jeszcze w ubiegłym roku.

- Każdy ma prawo do indywidualnej opinii. Nie podważam zdania radnego. Natomiast chcę zwrócić uwagę na to, że nie była to pierwsza impreza z udziałem służb mundurowych. Po strażakach, policjantach oraz Straży Miejskiej przyszedł czas na wojsko. Pan pułkownik bardzo się przygotował do tego spotkania. Przywiózł ekipę żołnierzy z oprzyrządowaniem, m.in. bronią. Co ważne i trzeba to zaznaczyć, dzieci nie uczestniczyły w tych spotkaniach same. Każdorazowo są pod opieką rodziców. Ufam, że są to ludzie inteligentni i odpowiedzialni. Jeśli uznali, że ich latorośle mogą uczestniczyć i to im nie wyrządzi krzywdy, to biorą za to pełną odpowiedzialność. My tylko umożliwiamy kontakt z różnymi ludźmi, osobowościami, formacjami. To decyzja rodziców jest tutaj najważniejsza, dlatego nie mam sobie nic do zarzucenia. - Tłumaczy Jan Borek.

Każda zapowiedź oraz relacja "Poranków z Tatą", zawsze była zamieszana na stronie internetowej MOK-u. Niestety, edycji z żołnierzami WOT, trudno szukać w internetowych przestworzach. Prawdopodobnie została usunięta.
Pytanie, dlaczego?
Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 01:22
...
...