Aktualności

Grudniowy finał dla Karolinki z Lechersami.

Zapowiada się fantastyczna, pełna pozytywnych emocji, energii oraz wsparcia, którego do tej pory nigdy nie brakowało, akcja charytatywna, której finał już 10 grudnia br.

To bardzo ważna data dla wszystkich ludzi o dobrym sercu, którym los cierpiących i potrzebujących rodzin nie jest obojętny.
A do takich należą Państwo Ewelina i Jerzy Migała z Pilzna, których córka Karolina boryka się z bardzo rzadką chorobą pn. chondrodysplazja punktowa.

To właśnie dla Karolinki dedykowana jest tegoroczny Mikołajkowy Dar Serca, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskie.
Finał akcji w niedzielę 10 grudnia w hali sportowej LO w Pilźnie.

Gwiazdą wieczoru, zespół ''Lachersi'', który dał się poznać pilźnieńskiej publiczności już dwa lata temu, podczas Dni Pilzna.
Więcej o zespole można przeczytać tutaj.


Już dzisiaj, w imieniu organizatorów zachęcamy, aby w planach na tę grudniową niedzielę, znalazł się czas na udział w tej wyjątkowej akcji.

Natomiast tym, którzy z różnych powodów nie będą mogli do Pilzna przyjechać, podajemy numer konta, na który można przekazać wsparcie dla dziewczynki.
Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej
Ul. Węgierska 30
39 – 220 Pilzno
Bank Spółdzielczy w Pilźnie Nr 07 9477 0001 0000 0840 2000 0060
z dopiskiem „Mikołajkowy Dar Serca – Karolinka”.

O Karolince:
Miała nie dożyć swoich drugich urodzin, tymczasem dziewczynka ma już 13 lat. Śliczna Karolinka, córka Eweliny i Jerzego Migała mieszka w Pilźnie. Od urodzenia choruje na niezwykle rzadką chorobę pn. chondrodysplazja punktowa.
Ma prawostronnie skrócone ciało o 10 cm, wymaga protezowania za pomocą buta ortopedycznego, dziewczynka jest opóźniona w rozwoju (wszystko rozumie, lecz niestety nie mówi). Karolinka cierpi także na obustronny niedosłuch oraz neurogenną dysfunkcję pęcherza moczowego – wymaga cewnikowania.
Przeszła już 8 operacji, przed nią kolejne. Pomimo ciężkiej choroby, żyje pełnią życia, kocha taniec i kucyki. To prawdziwa młoda dama. Jak mówią rodzice, Karolinka nie wyjdzie z domu bez swoich użycia perfum i założenia ulubionych pierścionków i bransoletek.
Leczenie Karolinki wymaga dużych nakładów finansowych, co przekracza możliwości rodziców. Potrzeby są duże, przed dziewczyną kolejne operacje i rehabilitacja. Tylko w ciągu jednego roku dziewczynka zużywa około 7 par specjalnych butów ortopedycznych, potrzebne są pieluchy, cewniki itd.
Dziewczynka marzy o wyjeździe na turnusy rehabilitacyjne, na które rodziców nie było nigdy stać. Nawet jeśli są współfinansowane przez NFZ, pozostała kwotę trzeba wpłacić.
Monika Bal na podst. inf. UM Pilzno, lachersi.pl
fot.:lachersi.pl

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 19:32
...
...