Aktualności

''Pantera'' wyróżniona w Mielcu.

Na XVI Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik 2017” organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu grupa „Pantera” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy Agaty Lig-Saramy zdobyła wyróżnienie w kategorii form różnych.

„Pasikonik” to konkurs taneczny o otwartej formule, w której swoje umiejętności prezentują różne formacje taneczne: zespoły ludowe i grupy tańca nowoczesnego. „Pasikonik” skierowany jest do zespołów tanecznych działających przy szkołach i placówkach kultury. W przeglądzie startują tanecznie uzdolnione maluchy oraz młodzież szkół średnich. Konkurs rozgrywany jest w kategoriach tańców różnych oraz grup folklorystycznych.

Grupa „Pantera” wystąpiła w II kategorii wiekowej – formy różne. Pokazała 5-minutowy układ pod tytułem „Rabatuj”. Jury (Jadwiga Madej-Bar, Edyta Korus i Adrian Szydełko) obejrzało razem 19 propozycji. „Pantera” na tyle spodobała się jurorom i publiczności, że otrzymała wyróżnienie. Jak podkreśla Agnieszka Jackowska-Drożdż, która obserwowała przegląd w Mielcu, kategoria była w tym roku wyjątkowo silnie obsadzona. Stąd wyróżnienie dla „Pantery” ma szczególny charakter.

Słowa te potwierdza jury, które do swojego werdyktu dodało, że „jest pełne uznania dla wszystkich uczestników przeglądu” i jednocześnie złożyło podziękowania „opiekunom artystycznym, choreografom i nauczycielom za wkład, jaki włożyli w przygotowanie swych podopiecznych do konkursu”.

Dodajmy tylko, że nie jest to pierwszy sukces grup tanecznych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy na tym przeglądzie. W ubiegłym roku dębicki MOK był reprezentowany w kategorii tańców folklorystycznych. „Mali Igloopolanie” zdobyli I miejsce, ich starsi koledzy z grupy młodzieżowej – II miejsce.

źródło: MOK Dębica

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 07:15
...
...