Aktualności

''Pantera'' wyróżniona w Mielcu.

Na XVI Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik 2017” organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu grupa „Pantera” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy Agaty Lig-Saramy zdobyła wyróżnienie w kategorii form różnych.

„Pasikonik” to konkurs taneczny o otwartej formule, w której swoje umiejętności prezentują różne formacje taneczne: zespoły ludowe i grupy tańca nowoczesnego. „Pasikonik” skierowany jest do zespołów tanecznych działających przy szkołach i placówkach kultury. W przeglądzie startują tanecznie uzdolnione maluchy oraz młodzież szkół średnich. Konkurs rozgrywany jest w kategoriach tańców różnych oraz grup folklorystycznych.

Grupa „Pantera” wystąpiła w II kategorii wiekowej – formy różne. Pokazała 5-minutowy układ pod tytułem „Rabatuj”. Jury (Jadwiga Madej-Bar, Edyta Korus i Adrian Szydełko) obejrzało razem 19 propozycji. „Pantera” na tyle spodobała się jurorom i publiczności, że otrzymała wyróżnienie. Jak podkreśla Agnieszka Jackowska-Drożdż, która obserwowała przegląd w Mielcu, kategoria była w tym roku wyjątkowo silnie obsadzona. Stąd wyróżnienie dla „Pantery” ma szczególny charakter.

Słowa te potwierdza jury, które do swojego werdyktu dodało, że „jest pełne uznania dla wszystkich uczestników przeglądu” i jednocześnie złożyło podziękowania „opiekunom artystycznym, choreografom i nauczycielom za wkład, jaki włożyli w przygotowanie swych podopiecznych do konkursu”.

Dodajmy tylko, że nie jest to pierwszy sukces grup tanecznych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy na tym przeglądzie. W ubiegłym roku dębicki MOK był reprezentowany w kategorii tańców folklorystycznych. „Mali Igloopolanie” zdobyli I miejsce, ich starsi koledzy z grupy młodzieżowej – II miejsce.

źródło: MOK Dębica

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC
  • Dzień Dziecka na basenach MOSiR.
  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Czerwiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 01:37
...
...