Aktualności

Dla Oli.

Już 10. koncert charytatywny został zorganizowany przez młodzież Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była Agnieszka Jakubowska–Cetnar. Podobnie, jak w latach poprzednich współorganizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Wolontariusze z MG nr 1 im. Adama Mickiewicza wspólnie z MOK w Dębicy chcieli tym koncertem pomóc w leczeniu 6-letniej Oli, cierpiącej na cukrzycę typu 1. Dziewczynka wymaga stałego monitorowania poziomu cukru we krwi i podawania insuliny kilka razy dziennie przed posiłkami. Celem leczenia jest odtworzenie rytmu wydzielania insuliny przez zdrowy organizm. Ola leczona jest za pomocą osobistej pompy insulinowej noszonej przez całe życie. Gdyby nie byłaby leczona, cukrzyca mogłaby prowadzić do licznych powikłań i w konsekwencji do śmierci.

Zebrane podczas koncertu środki finansowe w kwocie ponad 9500 zł zostaną przeznaczone na zakup sensorów do pomiaru glikemii i dalsze leczenie Oli (koszt jednego sensora to wydatek ok. 250 zł, a jeden wystarcza na tydzień).

Poprzednie koncerty, także organizowane na pomoc dla chorych dzieci, pozwoliły zebrać łączną sumę przekraczającą 63 tysiące złotych.

W tegorocznym koncercie wzięli udział m.in.: „Małe Skrzypeczki” – z Akademii Młodych Talentów z Kielc, Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance, Natalia „Kliśka” Kliś - hip hop, commercial – Kraków, Joachim Popek w roli klauna „Kluseczki”. Wystąpili także uczniowie MG nr 1: Kinga Sikora, Alicja Jedlińska, Nina Moździoch, Aleksandra Mróz, Weronika Wójcik, Dominik Daniel, Sara Chwastek, Jakub Mądro, Magdalena Marczyk. Koncert ze względu na duże zainteresowanie odbył się w dwóch turach. Pierwszą prowadzili: Agnieszka Mądro, Adrianna Blicharz, Wiktor Koźlik, drugą: Konstancja Domarska, Hubert Cieśla i Mikołaj Romaniak. Były także cukierki rozdawane przez Świętego Mikołaja, każdy uczestnik koncertu otrzymał magnes i naklejkę z logo koncertu, czapkę Mikołajkową, smycz lub opaskę odblaskową.

X koncert charytatywny nie byłoby możliwe, gdyby nie hojność sponsorów. Należą im się zatem specjalne podziękowania. Koncert dla Oli wsparli finansowo: Endorfina Fitness & Squash Dębica, Anna Urbanik, Agnieszka Drozd Bama Logistics Sp. z o.o., Omega Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski - Barbara i Mariusz Godawscy, Apteka Melisa – Lucyna Samborska, Paweł Bania „Ban-Kor- Bet”. Gadżety i inna pomoc rzeczowa: Ergraf Drukarnia Rafał Pluta, Firma Spintmet (Pilzno), Marek Pijar – Trans Południe, Stanisław Jedliński – Olimp laboratories Sp. z o.o., Stowarzyszenie „Radość”, Krystyna Wilczyńska, Maria Rydzy, Bożena i Bartosz Matejowie, Monika Dydo. Dzięki pomocy burmistrza Mariusza Szewczyka dzieci z przedszkoli dębickich zostały przywiezione bezpłatnie autobusami. Jak zwykle w organizacji oraz bardzo sprawnym przeprowadzeniu obu koncertów służyli pomocą pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jak mówi Agnieszka Jakubowska-Cetnar: „Celem tego wspólnego przedsięwzięcia była także chęć promowania wśród dzieci i uczniów dębickich przedszkoli, szkół i placówek postaw wrażliwości i zainteresowania losem ludzi potrzebujących wsparcia. Kształtowanie umiejętności dzielenia się dobrem z drugimi, bardziej potrzebującymi. Słuszne zatem wydają się słowa: „Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu, pomaga równocześnie samemu sobie”, a osoby potrzebujące szczególnie zasługują na okazanie naszej dobroci, życzliwości i serca.

źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 19:31
...
...