Aktualności

Licytuj i wesprzyj 26 Finał WOŚP

18 grudnia wystartowały internetowe, gminne aukcje charytatywne. Licytując dany przedmiot, wspieramy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy może sprawdzić listę dostępnych przedmiotów na licytację pod adresem internetowym: http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=47500190

Oferowane przedmioty przekazane są przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, Publiczną Bibliotekę w Czarnej oraz lokalnych artystów, którzy zdecydowali się przekazać swoje dzieła na cele charytatywne.

- Jest to pierwsza w gminie taka akcja. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to może uda zorganizować się takie wydarzenie za rok na jeszcze większą skalę i z szerszą paletą przedmiotów do wyboru. Organizatorami tej akcji są wszyscy, którzy przekazali coś od siebie, licytują i wspierają. W tym przypadku sukces ma naprawdę wielu ojców - mówi Tomasz Wodziński z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Czarnej.

Licytować można między innymi wspaniałe obrazy przekazane przez lokalnych artystów: Pawła Maciszewskiego, Anetę Urbanek i Piotra Wolfa. Chętni mogą powalczyć także o książkę Czesława Knycha o Czarnej, fascynujące wspomnienia Zygmunta Szycha na temat stacjonowania rosyjskiej bazy wojskowej w Źdżarach pod tytułem "Sowieci do domu!", czy też publikacje o strażakach ziemi dębickiej, tomiki wierszy, a nawet bestsellerową powieść z gatunku literatury obyczajowej, którą przekazała pani Anetta Mika, bibliotekarka z Czarnej.

Licytacje potrwają maksymalnie do połowy stycznia. Co ważne, po zakończeniu aukcji, całkowity dochód wpłacany jest od razu na konto WOŚP. Licytowana cena zakupu danego przedmiotu nie obejmuje wysyłki. Co to oznacza? Część kosztów na zabezpieczenie i wysyłkę ponoszą autorzy obrazów, w zależności od ustaleń, a część Tomasz Wodziński.

Nie pobieramy żadnych środków z publicznych pieniędzy, ani samorządowych ani żadnych innych. Wszystko robimy charytatywnie - mówi Wodziński.

Serdeczne podziękowania należą się Drukarni ZET w Dębicy na czele z panem Jarosławem Zyburą. Ekipa z drukarni zdecydowała się bezpłatnie wydrukować plakaty w formacie A3 i A4, które posłużą promocji całej akcji. Zapraszamy do licytacji i udostępniania strony z aukcjami!

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 07:34
...
...