Aktualności

Koncert Noworoczny Dębiczanie Dębicy po raz kolejny 12 stycznia 2018 roku

Koncert Noworoczny ponownie odbędzie się 12 stycznia 2018 r. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej Domu Kultury i Kina "KOSMOS" (ul. Lisa 3). W programie usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.Tradycją dla miłośników muzyki stały się coroczne występy młodych adeptów sztuki podczas Koncertu Noworocznego. To już wieloletnia tradycja, że w pierwszych dniach Nowego Roku Orkiestra Symfoniczna, Dziecięca Orkiestra Smyczkowa, Orkiestra Instrumentów Dętych, chóry ZPSM oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy a także soliści prezentują swój dorobek artystyczny. Koncert Noworoczny złożony będzie z dwóch części.W pierwszej części gdzie repertuar ściśle związany jest z tradycjami obchodzenia świąt Bożego Narodzenia będzie można usłyszeć i wspólnie wraz z dziećmi i młodzieżą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy zaśpiewać najpopularniejsze kolędy i pastorałki. W części tej wystąpią:- Dziecięca Orkiestra Smyczkowa w skład której wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy, dyrygentem jest mgr Marta Fortuna nauczyciel ZPSM w Dębicy- Orkiestra Instrumentów Dętych w skład której wchodzą uczniowie ZPSM. Dyrygentem jest mgr Andrzej Korus nauczyciel ZPSM- Chór ZPSM w Dębicy w skład którego wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy; dyrygentem jest mgr Alicja Stasiowska – Piwowar nauczyciel ZPSM w DębicyChór wykona kolędy i pastorałki wraz z Chórem NSM II st. w Dębicy, który przygotowała mgr Ewa Markiewicz. Pani E. Markiewicz także jest nauczycielem ZPSM w Dębicy.W drugiej części występu, która wprowadzi nas w nastrój karnawałowy usłyszeć będzie można utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją mgr Ewy Trojan oraz mgr Stanisława Świerka. Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpią zaproszeni soliści – Aleksandra Warżała, Kamil Pękala (baryton) oraz Karolina Tomasik (solo na altówce). Tradycyjnie Koncert poprowadzi mgr Renata Żabicka (nauczyciel ZPSM w Dębicy).Źródło: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 09:41
...
...