Aktualności

Koncert Noworoczny Dębiczanie Dębicy po raz kolejny 12 stycznia 2018 roku

Koncert Noworoczny ponownie odbędzie się 12 stycznia 2018 r. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej Domu Kultury i Kina "KOSMOS" (ul. Lisa 3). W programie usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.Tradycją dla miłośników muzyki stały się coroczne występy młodych adeptów sztuki podczas Koncertu Noworocznego. To już wieloletnia tradycja, że w pierwszych dniach Nowego Roku Orkiestra Symfoniczna, Dziecięca Orkiestra Smyczkowa, Orkiestra Instrumentów Dętych, chóry ZPSM oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy a także soliści prezentują swój dorobek artystyczny. Koncert Noworoczny złożony będzie z dwóch części.W pierwszej części gdzie repertuar ściśle związany jest z tradycjami obchodzenia świąt Bożego Narodzenia będzie można usłyszeć i wspólnie wraz z dziećmi i młodzieżą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy zaśpiewać najpopularniejsze kolędy i pastorałki. W części tej wystąpią:- Dziecięca Orkiestra Smyczkowa w skład której wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy, dyrygentem jest mgr Marta Fortuna nauczyciel ZPSM w Dębicy- Orkiestra Instrumentów Dętych w skład której wchodzą uczniowie ZPSM. Dyrygentem jest mgr Andrzej Korus nauczyciel ZPSM- Chór ZPSM w Dębicy w skład którego wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy; dyrygentem jest mgr Alicja Stasiowska – Piwowar nauczyciel ZPSM w DębicyChór wykona kolędy i pastorałki wraz z Chórem NSM II st. w Dębicy, który przygotowała mgr Ewa Markiewicz. Pani E. Markiewicz także jest nauczycielem ZPSM w Dębicy.W drugiej części występu, która wprowadzi nas w nastrój karnawałowy usłyszeć będzie można utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją mgr Ewy Trojan oraz mgr Stanisława Świerka. Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpią zaproszeni soliści – Aleksandra Warżała, Kamil Pękala (baryton) oraz Karolina Tomasik (solo na altówce). Tradycyjnie Koncert poprowadzi mgr Renata Żabicka (nauczyciel ZPSM w Dębicy).Źródło: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Ferie z kulturą.
  • Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek
  • Anioły są takie ciche .... Charytatywnie na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę.
  • Mężczyzna Idealny na Dzień Kobiet w Dębicy
  • ''Wszystko o mojej matce'' w Teatrze Łaźnia Nowa


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

  Styczeń 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

SONDA

Czy wybierasz się na WOŚP?

...
Godzina: 16:22
...
...