Aktualności

Mateusz Kutrzeba zastąpił Jana Warzechę.

Na razie jako pełnomocnik, ale już z bardzo skrzętnie wypełnionym kalendarzem spotkań, których celem jest współpraca, kompromis oraz dialog. Na pytanie Redakcji o plany wyborcze, a może nawet funkcję starosty, jak podkreśla, mówić jest jeszcze za wcześnie. Teraz jest czas na pracę, bo do wyborów samorządowych został niespełna rok.

Mateusz Kutrzeba, bo o nim mowa, od 4 stycznia br. pełni rolę pełnomocnika w powiatowych strukturach Prawa i Sprawiedliwości, którą zaproponował mu szef Zarządu Okręgu Rzeszowskiego - Władysław Ortyl, po tym, jak dwóch głównych kontrkandydatów - Czesław Łączak i Jan Warzecha zremisowali w walce o funkcję przewodniczącego tych struktur.

Brak rozstrzygniętych wyborów spowodował nieukonstytuowanie się Zarządu, co w roku wyborczym regionalnie dla żadnej partii nie jest dobrą wróżbą.

Mateusz Kutrzeba natomiast zapewnia, że nawet jako pełnomocnik, bez jasno określonych decyzji co do ewentualnych wyborów Zarządu ma już plan pracy na przygotowanie wyborów samorządowych w Powiecie Dębickim.

- Przede wszystkim w ciągu najbliższych tygodni chciałbym spotkać się ze wszystkimi przedstawicielami struktur gminnych, u nich na miejscu, by zapoznać się z panującymi lokalnie realiami oraz poznać ich plany w kontekście zbliżających się wyborów. Podobne rozmowy chce odbyć ze strukturami Prawa i Sprawiedliwości w mieście, nastawiając się na współpracę, kompromis oraz dialog. - Mówi Mateusz Kutrzeba.

Nowy pełnomocnik z wykształcenia politolog jest też radnym Rady Miejskiej w Dębicy oraz zastępcą dyrektora w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

W strukturach powiatowych PiS zastąpił posła Jana Warzechę, dla którego jest to już druga, po przewodniczącym PiS w Gminie Miasto Dębica, utrata stanowiska.
Text/ foto.: Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Ferie z kulturą.
  • Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek
  • Anioły są takie ciche .... Charytatywnie na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę.
  • Mężczyzna Idealny na Dzień Kobiet w Dębicy
  • ''Wszystko o mojej matce'' w Teatrze Łaźnia Nowa


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Czy wybierasz się na WOŚP?

...
Godzina: 16:26
...
...