Aktualności

Brawom nie było końca.

Dla mieszkańców Stalowej Woli z pewnością było to jedno z najbarwniejszych wydarzeń, okraszonych świąteczną aurą. Nie tylko z uwagi na zbliżające się Boże Narodzenie, ale przede wszystkim dzięki kunsztowi i umiejętnościom wspaniałych łyżwiarzy z Dębicy. Nie zabrakło też animacji dla publiczności i to nie tylko najmłodszej, bo jak się bawić to się bawić, a lodowa tafla nie musi się tylko kojarzyć z zaciętą rywalizacją.

17 grudnia 2017 r. podopieczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Łyżwiarstwa Figurowego MORS z Dębicy, na zaproszenie władz Stalowej Woli oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji, wzięli udział w pokazach świątecznych na otwartym lodowisku przed Miejskim Domem Kultury.

Dębicką ekipę reprezentowało 11 łyżwiarzy: Julia Kupiec, Klaudia Mucha, Daniel Hordiienko, Mateusz Bonar, Zuzanna Sidor, Monika Kucharska, Natalia Flak, Dominika Brzozowska, Ewelina Olechawska, Nikola Ciećkiewicz, Wiktoria Żurek i Stefan Świstak. Program i zawodników przygotowali trenerzy Oksana Hordiienko oraz Łukasz Daros.

Program przygotowany w rewii pokazowej zachwycił publiczność, potwierdzając, jak pięknym sportem jest łyżwiarstwo figurowe, którym zachwycają się nie tylko jego wierni miłośnicy. Krótko mówiąc, trudno obok takiego występu przejść obojętnie, nie zatrzymując się, chociaż na chwilę. Tak właśnie było w Stalowej Woli.

Pokazy, z których wyłączona jest typowa rywalizacja, na rzecz dobrej zabawy żarówo na lodowej tafli, jak i wśród publiczności mają jeszcze jedną ważną zaletę. Stają się spontanicznym treningiem umiejętności dla łyżwiarzy oraz cenną informacją dla trenerów.

Występy w Stalowej Woli wyjątkowe były jednak jeszcze z jednego powodu. Po zakończonych pokazach łyżwiarze zamienili się w animatorów, bawiąc się wspólnie z mieszkańcami na lodowej tafli.
Kto za taką łyżwiarską imprezą pod chmurką w Dębicy?

Przypomnijmy Uczniowski Klub Sportowy Łyżwiarstwa Figurowego MORS, funkcjonuje od 2006 roku. Jako jedyny na Podkarpaciu szkoli łyżwiarzy figurowych.
Fotorelacja


Monika Bal na podst. inf. UKSŁF MORS

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 11:52
...
...