Aktualności

Z Podkarpacia do Wiednia

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza na koncert Macieja Skarbka – pianisty, który odbędzie się 19 stycznia 2018 roku o godz. 17.30 wstęp wolny.

Maciej Skarbek to młody, bardzo utalentowany pianista.
Kształcił się pod kierunkiem Żanny Parchomowskiej w ZSM w Rzeszowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem w klasa fortepianu Jury Margulisa na Musik und Kunst Privatuniversität Wien.
Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów:
- I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie na Duo: Skrzypce - Fortepian "A feast of Duos" w Szwajcarii
- Nagrody specjalnej w dziedzinie kameralistyki od Gina Bachauer Association w Grecji
- III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Portugalii
Koncertował w Polsce, Ukrainie, na Łotwie, w Niemczech, Izraelu, Grecji, w Austrii w Wiedeniu w Konzerthaus, Musikverein (Wielka sala Towarzystwa Muzycznego, zwana również „Złotą Salą”, jest sławna ze swojego wytwornego wyposażenia oraz wyjątkowej akustyki. Ze Złotej Sali co roku transmitowany jest Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich dla milionowej, międzynarodowej publiczności).

Swoje umiejętności doskonalił na kursach pod kierunkiem
- Natalia Gutman
- Leonidas Kavakos
- Menahem Pressler (Beaux Arts Trio)
- Pavel Vernikov
- Hatto Beyerle (Alban Berg Quartett)

W najbliższym czasie będzie koncertował w Niemczech, Danii i Austrii. W programie usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha, Ludwika van Beethowena, Fryderyka Chopina, Maurica Ravela.

- To szczególny koncert dodaje dyrektor szkoły Ewa Trojan, ponieważ po raz pierwszy będziemy mieli okazję wysłuchać recitalu na nowym fortepianie koncertowym, który został zakupiony w grudniu 2017 roku. Serdecznie zapraszam. - Mówi Ewa Trojan - dyrektor PSM w Dębicy
źródło: PSM w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 09:02
...
...