Aktualności

Z Warszawy z 5 medalami !!!

7 stycznia na warszawskim Torwarze toczyła się ciekawa rywalizacja łyżwiarek i łyżwiarzy figurowych z Polski, Ukrainy i Grecji w kolejnej edycji zawodów "Walley Cup". W doborowym gronie blisko 100 zawodników nie mogło zabraknąć silnej ekipy "Mors" Dębica.

Drużyna "Morsa " do stolicy wyruszyła w 12-osobowym gronie, stawiając sobie za cel jak najlepsze występy przed szeroką widownią, która rokrocznie zasiada na trybunach lodowiska podczas tej imprezy.

Organizatorzy zaplanowali w programie zawodów kolejno konkurencje klasy brązowej, następnie srebrnej, a pod koniec dnia na tafli rywalizowali zawodnicy z klasy złotej. W każdej konkurencji zawodników podzielono na grupy wiekowe.

Dębica najliczniej reprezentowała klasę młodzieżową "A" - brązową, przeznaczoną dla najmłodszych dzieci, które już teraz notują bardzo dobre wyniki, a w przyszłości będą nową siłą UKSŁF "MORS".

Szczególnie udany występ zanotowała Zofia Szczęsna, która pozwoliła się pokonać tylko jednej reprezentantce gospodarzy, zajmując zasłużone drugie miejsce. Na dalszych pozycjach rywalizacja była bardzo wyrównana. Piątej w klasyfikacji końcowej Dominice Brzozowskiej do medalu zabrakło dziesiątych części punktu. Dwie lokaty niżej zakończył rywalizację Daniel Hordiienko. Tuż za nim sklasyfikowana została Klaudia Mucha, a 9. miejsce stało się udziałem Mateusza Bonara. Przytrafiające się jeszcze usterki, nad którymi praca będzie toczyć się na treningach, zadecydowały, że miejsca otwierające drugą dziesiątkę zajęły kolejno Zuzanna Sidor i Julia Kupiec.

Także w klasie brązowej w grupie młodzieżowej "B" dla nastoletnich zawodniczek swoje umiejętności prezentowały łyżwiarki z Dębicy: Natalia Flak i Ewelina Olechawska. Ewelina startując z numerem pierwszym, otwierała rywalizację w tej konkurencji. Ponieważ jeszcze tym razem nie zaprezentowała ona w pełni swoich już niemałych umiejętności, musiała zadowolić się miejsce 13. w najliczniejszej tego dnia konkurencji. Natomiast pomyślnie wystąpiła ze swoim program Natalia. Wykonała poprawnie zaplanowane elementy techniczne i sklasyfikowana została na drugim miejscu, jedynie za zawodniczką reprezentującą angielski klubu z Coventry.

Kolejne łyżwiarki z Dębicy walczyły na poziomie klasy srebrnej. W połączonej grupie młodzieżowej "A" i "B" po raz pierwszy nasz klub reprezentowała Nicole Kogut. Ten mały debiut, pomimo ograniczonych możliwości treningowych okrasiła bardzo dobrym przejazdem, za który sędziowie przyznali jej 2. miejsce.

Z kolei dla startującej w starszej kategorii "A" Nikoli Cieąkiewicz udział w zawodach był powrotem do łyżwiarskiej rywalizacji po blisko 2 latach przerwy. Tym bardziej cieszy nas, że już w pierwszym starcie Nikoli udało się stanąć na podium. W Warszawie był to jego najniższy stopień.

Na koniec pozostała nam rywalizacja w konkurencji klasy złotej z udziałem naszej reprezentantki w osobie Wiktorii Żurek. Dla Wiktorii był to dopiero drugi start w klasie złotej w łyżwiarskiej przygodzie po debiucie miesiąc wcześniej w łodzi. Spisała się ona jednak doskonale i mimo drobnej usterki w jednym z piruetów pokonała wszystkie dużo bardziej doświadczone zawodniczki i sięgnęła po pierwsze miejsce, sprawiając nam wszystkim wielką radość.

Tym sposobem z Warszawy wracamy z 5 medalami: złotym, trzema srebrnymi i brązowym. Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie był to dla dopiero drugi start dębickich łyżwiarzy, a dla części zawodników pierwszy z racji później rozpoczętego okresu startowego, wynik należy uznać za bardzo dobry. W szczególności pod względem rywalizacji, który z roku na rok jest coraz wyższy, a konkurencje liczniejsze.

Reprezentanci z Dębicy po zawodach w Warszawie nie mogą jednak liczyć na odpoczynek, gdyż styczeń i luty zapowiadają się dla nich bardzo pracowicie. Przed nimi kolejne zawody i pokazy, w których zadeklarowaliśmy swój udział. Kolejne już w najbliższą niedzielę (14 stycznia o godz. 16:00) na lodowisku w Dębicy, na które już teraz w imieniu łyżwiarzy i trenerów serdecznie zapraszamy.
źródło: UKSŁF MORS Dębica

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 07:28
...
...