Aktualności

Stop pustym miskom.

Ponad 418 kg karmy zebrano w szkole w Machowej w ramach inicjatywy "Stop pustym miskom". Następnie 45-osobowa grupa uczniów udała się azylu dla zwierząt „Brzozowe Ranczo” w Dębicy, aby przekazać dary.

- Zaangażowanie uczniów było ogromne. Akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów na losy bezdomnych zwierząt oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym czworonogom. - Mówi Edyta Mędrek-Nicoś, nauczyciel w PSP w Machowej.

Zbiórkę przeprowadzono w dniach od 1 grudnia 2017 roku do dnia 22 stycznia 2018 roku. Uczniowie gromadzili zarówno suchą, jak i mokrą karmę dla psów i kotów, koce, smycze, miski, szczotki oraz inne akcesoria.

- Pani Dominika, która na co dzień opiekuje się wszystkimi zwierzętami w przytulisku, opowiedziała nam o funkcjonowaniu tego miejsca, przedstawiła nam swoich podopiecznych, czyli sporą grupę kotów, psy, konie, kozy, króliki, a nawet osiołki. Przybliżyła nam ich smutne historie. Uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu w towarzystwie zwierząt, mogli je pogłaskać, pobawić się z niektórymi z nich czy wziąć na ręce. Dzieci i młodzież bardzo przejęły się losami podopiecznych azylu i zadeklarowały dalszą chęć niesienia im pomocy. Akcja na stałe będzie wpisana w nasz kalendarz szkolny - podkreśla Edyta Mędrek-Nicoś.

Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Machowej z klasami gimnazjalnymi, pod opieką Edyty Mędrek- Nicoś, we współpracy z Gromadą Zuchów „Leśni Przyjaciele” na czele z phm. Marią Czarnik.
źródło: Urząd Miejski w Pilźnie

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 01:07
...
...