Aktualności

Stop pustym miskom.

Ponad 418 kg karmy zebrano w szkole w Machowej w ramach inicjatywy "Stop pustym miskom". Następnie 45-osobowa grupa uczniów udała się azylu dla zwierząt „Brzozowe Ranczo” w Dębicy, aby przekazać dary.

- Zaangażowanie uczniów było ogromne. Akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów na losy bezdomnych zwierząt oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym czworonogom. - Mówi Edyta Mędrek-Nicoś, nauczyciel w PSP w Machowej.

Zbiórkę przeprowadzono w dniach od 1 grudnia 2017 roku do dnia 22 stycznia 2018 roku. Uczniowie gromadzili zarówno suchą, jak i mokrą karmę dla psów i kotów, koce, smycze, miski, szczotki oraz inne akcesoria.

- Pani Dominika, która na co dzień opiekuje się wszystkimi zwierzętami w przytulisku, opowiedziała nam o funkcjonowaniu tego miejsca, przedstawiła nam swoich podopiecznych, czyli sporą grupę kotów, psy, konie, kozy, króliki, a nawet osiołki. Przybliżyła nam ich smutne historie. Uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu w towarzystwie zwierząt, mogli je pogłaskać, pobawić się z niektórymi z nich czy wziąć na ręce. Dzieci i młodzież bardzo przejęły się losami podopiecznych azylu i zadeklarowały dalszą chęć niesienia im pomocy. Akcja na stałe będzie wpisana w nasz kalendarz szkolny - podkreśla Edyta Mędrek-Nicoś.

Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Machowej z klasami gimnazjalnymi, pod opieką Edyty Mędrek- Nicoś, we współpracy z Gromadą Zuchów „Leśni Przyjaciele” na czele z phm. Marią Czarnik.
źródło: Urząd Miejski w Pilźnie

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 13:47
...
...